№05 Травень 2016 року → У вільний час

Фокус: Довідка про здоров’я

Віолетта ЛОБАН

Здоровий спосіб життя набирає все більшої популярності, у тому числі серед успішних юристів

НАСОЛОДА ВІД ЛЕГКОСТІ

Оляна ГОРДІЄНКО,

партнер київського офісу МЮФ Baker & McKenzie

Я захоплююсь своєю роботою партнера Baker & McKenzie! Багатьом нашим клієнтам може здаватися, що робота переповнює моє життя до краю, залишаючи небагато часу для родини та себе самої. Можливо, так і було б, якби багато років тому моя колега-партнер, наразі подруга та кума, не підказала б: «Немає work-and-life-balance: є робота і є життя, а ти сама балансуй».

Багато досліджень підтримують такий підхід та вказують на те, що аби бути кращим лідером, треба мати багате життя. Успіхи в кожній із сфер — робота, родина та я сама — є передумовою повноцінного буття. Якщо ідеш на компроміси, то працюєш не на повну силу та не отримуєш від роботи задоволення. Коли багато роботи, все гаразд у родині, але не встигаєш займатися собою, то згадується чудовий анекдот про «дети, я делаю вам счастливую маму».

Я довго шукала свій спорт. З одного боку, мені потрібен був такий спорт, який допомагав би почуватися краще на роботі, і такий, яким могла би займатися і після десяти годин перемовин або тижня відряджень. З іншого боку, я шукала спорт, під час зайняттям яким у мене не було б відчуття, що витрачаю на нього забагато часу замість того, щоб провести його з доньками.

Моя старша донька займається балетом уже п’ятий рік, а молодша грає на фортепіано. Вони домовились, що коли старша стане зіркою балету, молодша буде їй акомпанувати.

Так, вийшло, що будь-який спорт з елементами розтягування (stretching) ідеально суміщається з темпом моєї роботи трансакційного юриста.

Відповідь знайшлась не одразу, але наразі видається мені такою очевидною: зайняття балетом зв’язали мою потребу розслабити кожен м’яз після низки зустрічей та перельотів і дали змогу мені час од часу займатися одночасно з донькою, підвищити авторитет в очах мами та подруги і поглибили розуміння того, чим живе донька. Тепер мені набагато легше збагнути її виступи та оцінити досягнення.

Урешті-решт, балет принципово не набагато відрізняється від юриспруденції. Талановиті балерини ставлять собі за мету зробити так, аби глядач отримав естетичну насолоду від легкості, з якою вони виконують свої найскладніші па. Вправний юрист — це той, який з легкістю розуміє, що саме потрібно клієнту і як цього досягти елегантно та, знову ж таки, легко!

БУТИ МОТИВОВАНИМ

Григорій ПАВЛЕНКО,

юрист Pavlenko Legal Group

Для мене здоровий спосіб життя ніколи не був метою, яку я відчайдушно намагався досягти. У студентські роки, як і багато інших студентів, ходив на вечірки, інколи палив, вживав алкоголь та приходив додому на ранок.

Однак поступово мої інтереси почали змінюватися, я став більше часу проводити на тренуваннях, переглянув свою дієту і взагалі відмовився від алкоголю та паління.

Ось уже два роки навіть Новий рік зустрічаю максимум із лимонадом, а на наступний ранок, чудово почуваючись, йду на тренування.

На цей час я граю в аматорській футбольній команді, займаюся боксом та відвідую тренажерний зал, що в цілому складає чотири-п’ять тренувань на тиждень.

Крім того, декілька разів на рік беру участь у різного роду масових забігах. Особливо приємно брати участь у таких заходах, оскільки вони дозволяють в одному місці зібрати велику кількість здорових та спортивних людей.

Такий спосіб життя дає змогу відчувати впевненість у собі, постійно підтримувати піднесений настрій, добре почуватися та бути мотивованим на нові досягнення як у спорті, так і в професії.

ВИХОВАННЯ ЧЕМПІОНІВ

Юрій ПЕТРЕНКО,

партнер АО «Спенсер і Кауфманн»

Моє ставлення до спорту сформувалося ще з ранніх років: було цікаво проводити час на тренуваннях, влітку на канікулах у школі міг і тричі на день займатися фізичними вправами на турніку та брусах.

В основному надавав перевагу активним видам спорту: дзюдо, кікбоксинг, рукопашний бій, бокс. Вважаю спорт не просто хорошою звичкою, а невід’ємним стилем життя!

Скажу відверто, приймаючи нових членів нашої юридичної команди на роботу, завжди цікавлюся про спортивні уподобання. Відповідь на це запитання вказує на сильні сторони кандидата на посаду і дає уявлення про його характер.

Наша робота — як спорт: тільки, в тому числі, через наполегливість, завзятість, силу волі можна досягти значних результатів! Час виховувати юридичних чемпіонів!

ВІДКИНУТИ ЗАЙВЕ

Олександр ЛУК’ЯНЕНКО,

партнер ЮК VB PARTNERS

 

Рух — невід’ємна частина мого життя як у спорті, так і в професійній сфері. Бажання прагнути вперед, як на мене, єдиний правильний шлях до успіху.

Інтелектуальна робота юриста вимагає постійних фізичних навантажень, через це так важливо приділяти увагу спорту незалежно від щільності свого графіка.

Спорт допомагає відкинути все зайве, що накопичилося протягом робочого дня, і сконцентруватися на тому, що справді важливо. Правильні і зважені рішення в нашій професії приймаються лише тоді, коли мислиш ясно і бачиш всю глибину проблеми, чому і сприяють фізичні навантаження.

Щодо моїх уподобань, то за краще вважаю біг на довгі дистанції, який виховує витривалість, і голов­не — дозволяє тримати себе у формі, що так необхідно в професії юриста.

Безумовно, спорт відіграє велику роль у розвитку згуртованої професійної команди всередині юридичної компанії. Цьому сприяє організація командних змагань, у тому числі і з іншими компаніями на юридичному ринку.

Упевнений, що кожен із нас може вибрати вид спорту, виходячи з власних уподобань і фізичних можливостей. Однак, безумовно, спорт повинен мати своє місце в житті кожного, хто хоче домогтися професійного успіху і вміти насолоджуватися ним.

ЗБЕРІГАТИ РІВНОВАГУ

Марина ТАРАСОВА,

юрист АО A.L.Terra

Темп життя сучасної людини пришвидшується щогодини. З огляду на індивідуальний підхід до кожного клієнта, потік інформації, яку необхідно проаналізувати, зрозуміти і на її основі створити найліпший варіант вирішення завдання, цей темп часом настільки великий, що відчуваєш, як стіни офісу розширюються, підлога пливе з-під ніг і мимоволі летиш у нескінченний потік думок. Тому для людини, яка присвятила своє життя юриспруденції і яка справді збирається досягати найвищих висот у цій сфері, дуже важливо вміти правильно «заземлюватися». Йдеться про талант зберігати рівновагу між розумовою і фізичною діяльністю, що є одним із головних елементів успіху юриста, основою його здоров’я і сили. Відсутність фізичних навантажень неминуче тягне за собою погіршення здоров’я, незважаючи на розумові здіб­ності і світогляд людини. Для мене таким найкращим способом зберігати баланс є біг. Одного разу Опра Уїнфрі сказала: «Біг — це найбільша метафора для життя, бо ти отримуєш від нього стільки ж, скільки в нього вкладаєш». Біг і юриспруденція — це динаміка, постійний розвиток, щоденний намір досягти ліпших результатів. Як і в своїй професійній діяльності, в спорті я керуюся правилом: став найвищі цілі та роби все, що повинен. Для підтримки здорового духу ми організовуємо внутрішньоофісні змагання, а мотивацією стають також навіть досягнення наших клієнтів. У найближчих планах — участь у нових забігах та естафетах, а восени — підкорити довгоочікувану дистанцію у 42 кілометри.

ВИПРОБУВАННЯ НА МІЦНІСТЬ

Наталія МАЄВСЬКА,

PR-менеджер ALEXANDROV&PARTNERS

Останнім часом стало модно ходити у фітнес-клуби та робити вигляд, що стежиш за здоров’ям, виснажуючи себе дієтами. Особисто я негативно ставлюся до дієт, усілякого голодування та не схвалюю відмови від м’яса, проте споживаю його в обмеженій кількості під час посту. Усе добре у міру.

На мою думку, життя — це постійний рух уперед! І це не лише гарне гасло — це моя життєва філософія, яка склалась під впливом природного темпераменту та родинного прикладу.

Здоровий спосіб життя для мене — не абстрактне уявлення, це моя реальність.

Я не палю, займаюся спортом та дуже рідко вживаю неміцний алкоголь. Щоранку снідаю вівсянкою, завареною окропом, а потім намагаюсь їсти більше фруктів та овочів, а також стежу за водним балансом.

Моя найкраща дієта — максимальний рух, менше солодкого, мінімум алкоголю, жирної та пересмаженої їжі, фаст-фудів. При цьому не важливо, хто ви і чим займаєтесь — спортом, хатніми справами чи працюєте на присадибній ділянці, головне — не засиджуйтесь!

Щодо режиму дня: — у нашій компанії всі жайворонки, отже і я змінила свій режим та намагаюсь вчасно лягати спасти, щоб протягом дня підвищувати продуктивність.

Мої улюблені види спорту — легка атлетика та плавання. У шкільні та студентські роки займалася бігом, тренування були щодня, влітку навіть двічі. Спорт — це випробування на міцність, він загартував мій характер, я стала наполегливою та витривалою. А також це найкращий час, проведений з друзями, які залишились поруч на все життя та стали частиною моєї родини!

ТРИМАТИ ТОНУС

Олексій ДЕМ’ЯНЕНКО,

партнер ЮФ Asters

Asters заохочує співробітників займатися спортом і підтримувати здоровий спосіб життя. Працівники отримують компенсацію для занять у спортзалі, фірма має команду для гри у футбол, долучається до забігів та велосипедних поїздок.

У 2014-му та 2015 роках Asters здобула золоту та срібну медалі під час забігу Legal Run, організованого Асоціацією правників України. Біг — моє основне захоплення. Маю у доробку пройдений марафон, у середньому біжу десять годин на тиждень, а також дистанцію 7 днів/125 км. До інших сфер спортивних інтересів належить серфінг, гірські лижі, теніс, сквош, футбол та дайвінг (цього року — отримання ліцензії Advanced Open Water PADI). Важливо виконувати (не порушувати) графік тренувань. Спортивні заняття допомагають тримати тонус, зберігати фокус та концентрацію під навантаженням.

Цікавий формат змагань пропонує Race Nation — забіги на виживання з бар’єрами та перешкодами. Постійними учасниками є професійні спортсмени. Я брав участь у двох таких забігах. Улітку зареєстрований на Tough Mudder у Німеччині — забіг на витривалість з перешкодами військового типу. Подібні змагання потребують не лише бігової підготовки, а й серйозної загально-силової роботи.

ХОЛАКРАТІЯ — В ДОПОМОГУ

Денис БЕРЕГОВИЙ,

партнер-засновник ЮК Axon Partners

На цьому місці мала бути життєстверджуюча колонка, в якій молоде покоління юристів (так, я належу до тієї самої генерації Y) говорять, що вони ведуть здоровий спосіб життя. Але давайте говорити на чистоту — в усі часи і в усіх країнах (може, крім Спарти) були люди, які займалися спортом і які себе з ним асоціювали менше.

Ось і XXI сторіччя навряд чи принесло щось нове в цьому сенсі. Людські лінощі подолати не допоможе жодна розумна книжка або гаджети — ми ж пам’ятаємо вільний переклад другого закону термодинаміки: будь-яка замкнута система прагне до стану спокою. Ось і я навряд чи можу зарахувати себе до завзятих спортсменів. Та що там я — у нас у компанії навіть найбільш спортивні співробітники не бігли напівмарафон!

Проте агресивне середовище, в якому ми живемо (мегаполіс і офісна робота — що може бути гірше?), налаштовує на те, що молодий юрист або розчаровується у професії, або наживає собі хвороб на кшталт гастриту, або стоїчно витримує натиск, лисіє та сивіє до 30 років.

Тож навіть якщо і лінь, треба шукати шляхи боротьби з цією напастю. Для когось це будуть велопрогулянки по ВДНГ або футбол по середах, для когось — похід пішки до супермаркету і підйом сходами замість ліфта — варіантів безліч і кожен знайде для себе щось підходяще.

У нашій компанії випадковим чином склалося так, що одразу кілька людей, і я в тому числі, використовують фітнес-трекери, які рахують пройдену дистанцію і натякають, що варто більше рухатися не тільки по вихідних.

Але без внутрішньої мотивації жодний спорт не принесе задоволення. Навіть якщо я люблю кататися на лижах, після тижня роботи по ночах я навряд чи зможу змусити себе поїхати після трудового дня на Протасів Яр і зробити пару спусків.

Тому неочевидна запорука здоров’я юриста — це адекватна організація робочого процесу. Ми, наприклад, вирішили побудувати роботу всередині команди кардинально іншим чином (шукайте слово «холакратія» в пошуковику). У нас кожен сам вирішує, що йому ближче — марафон або шахи.

На тому й стоїмо.

ЗАЛИШАТИСЯ СТРЕСОСТІЙКИМ

Артур МЕГЕРЯ,

старший партнер ЮК L.I.GROUP

Сьогодні здоровий спосіб життя стає дедалі більш масовим і популярним трендом: стало модним брати абонементи до фітнес-клубів, басейнів, тренажерних залів, замовляти послуги професійних тренерів або ж самотужки займатися бігом, пробувати різні дієти, тренувальні програми, підбирати відповідний спортивний одяг і взуття від відомих брендів.

Але я бачу у цьому швидше раціональну необхідність, ніж гонитву за модою. Управління юридичною компанією та її проектами, запеклі судові спори з опонентами — все це вимагає завжди бути у формі, бути максимально енергійним та «боєздатним». Для мене таким джерелом енергії слугує, зокрема, так званий багатофункціональний тренінг — це така собі вибухова суміш із силових та аеробних вправ, гімнастики, роботи зі спеціальним знаряддям. Залюбки відвідую спортивний майданчик, заохочую до здорового способу життя друзів, дружину і дітей. Налаштував спеціальний софт на смартфоні, щоб стежити за кілометражем під час ранкових пробіжок. До речі, на честь 24-ї річниці Незалежності України всією сім’єю навіть брали участь у змаганнях з 24-кілометрового забігу Burpeefrogs, що проходив вулицями Києва. А у квітні цього року надав фінансову підтримку Чемпіонату України зі змішаних єдиноборств професійної ліги MMA PRO UKRAINE, що проходив у м. Борисполі. Та й у нас, в юридичній компанії L.I.GROUP, серед співробітників ми пропагуємо здоровий спосіб життя, періодично влаштовуємо корпоративні волейбольні чи футбольні матчі тощо.

Узагалі вважаю, що здоровий спосіб життя — це не є щось особливе. Будь-яка людина має опікуватися своїм здоров’ям, підтримувати тонус на необхідному рівні, щоб у будь-якій ситуації залишатися стресостійким та енергійним — це суттєвий плюс до професійних якостей юриста.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЮРИСТІВ

Олександра ГОГОЛЬ,

юрисконсульт ЮК A.S.A.GROUP

Юрист — доволі шкідлива професія: ненормований робочий графік, безкінечні дзвінки від клієнтів, швидкі обіди. Я вже мовчу про нервову систему, особливо коли в найважливіший момент застрягає папір у принтері. Тому в нашій професії необхідно особливо стежити за своїм здоров’ям.

Рекомендації для здорового способу життя юристам:

1. Працюйте лише з об’ємними справами, оскільки поки дотягнете величезну папку з документами до зали судових засідань, то можна і біцепс підкачати.

2. Домовляйтесь про зустріч з клієнтами у тренажерному залі. І договір підпишете, і пару кілометрів на велотренажері проїдете.

3. Якщо ваш офіс знаходиться на першому поверсі — переїжджайте. Бажано в багатоповерховий будинок, де ніколи не працює ліфт. Ранкова зарядка гарантована.

4. Працюйте в маленькому колективі. Чим більше працівників, тим частіші корпоративи на честь їхнього дня народження. Шкідлива їжа, алкогольні напої погано впливають на організм.

5. Виходьте на судове засідання трішки пізніше. І вас чекатиме спортивний марафон або навіть біг з перешкодами. А біг — дуже корисний для вас.

6. У відрядження беріть мінімум речей, максимум борщу. Корисна їжа — запорука здоров’я.

Зайти в спортивний зал, одягти новий спортивний костюм, зробити селфі та вийти звідти — цього недостатньо. Здоровий сон, корисна їжа, свіже повітря та позитивні думки — ось цього достатньо, щоб тримати себе в хорошій формі.

-->