Подія: Trust Me

Торішній UKRAINIAN ANTITRUST FORUM досить символічно відбувся в один день з обранням нового керівництва АМКУ, тож цього року учасники заходу мали змогу оцінити роботу оновленого регулятора і, звичайно, поговорити про інші проблеми галузі

II UKRAINIAN ANTITRUST FORUM, який цього року проходив за підтримки Антимонопольного комітету України, зібрав практикуючих юристів, суддів, представників власне АМКУ та іноземних гостей, які теж мали, що сказати.

Захід, який відбувся 10 червня ц.р. у столичному готелі «Прем’єр Палац», традиційно розпочався із панельної дискусії на тему «Правозастосовчий аспект конкурентної політики України». Обговорювалися актуальні проблеми: чи змогли регулятор та суб’єкти господарювання налагодити діалог за останній рік, чи є достатнім законодавче забезпечення реформ у галузі, якими є успіхи у боротьбі із картелями, які проблеми правозастосування сьогодні постають перед бізнесом та чи достатньо ефективною є система захисту конкуренції, що є необхідною умовою дії зони вільної торгівлі.

На ці та інші запитання відповідали голова АМКУ Юрій Терентьєв, заступник директора Бюро з міжнародної торгівлі Федеральної торгової комісії США Рассел Дамтофт, член Комітету ВР з питань економічної політики Вікторія Пташник, голова правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цивкач, керівник юрвідділу групи компаній «Хенкель Україна» та представники юрбізу — партнер МЮФ Integrites Олександр Алексєєнко, керуючий партнер ЮФ AEQUO Денис Лисенко, радник АО «Спенсер і Кауфманн» Тетяна Харебава та модератор сесії — партнер ЮФ Asters Олександр Вознюк.

У другій сесії, модератором якої виступила партнер DLA Piper Галина Загороднюк, оцінювали ефективність АМКУ у системі захисту конкуренції. Від держави виступали перший зас­тупник голови АМКУ Марія Нижник, яка розповідала про вдосконалення регулювання як інструмент підвищення ефективності, та заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, який говорив про проблеми виконання судових рішень у справах з АМКУ.

У свою чергу, практикуючі юристи розповідали про практичні аспекти розв’язання тих чи інших проблем галузі. Так, партнер ЮФ Asters Олексій Пустовіт говорив про актуальні питання забезпечення ефективності системи захисту конкуренції, радник ЮФ Sayenko Kharenko Максим Назаренко – про правильність визначення ринку, співкерівник практики антимонопольного та конкурентного права АО Arzinger — про прозорість антимонопольного регулювання як залог чесної конкуренції, а юрист практики конкурентного права ЮФ AVELLUM Ярослав Медведєв — про ключові точки дотику та ефективну взаємодію АМКУ і суб’єктів господарювання.

Третю сесію було присвячено актуальним тенденціям на галузевих ринках. Про власний досвід спікери розповідали під модераторством керівника практики антимонопольного та конкурентного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Олександра Фефелова. Найбільше виступів стосувалися галузі енергетики — тенденції були оцінені всебічно. Так, державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович говорив про взаємодію АМКУ та учасників ринків природного газу, електроенергії та бензину, директор з правових питань та взаємодії з органами влади НАК «Нафтогаз України» Ярослав Теклюк оцінив ситуацію з точки зору монополіста, а менеджер зі зв’язків із державними органами влади Shell в Україні висловила точку зору оператора на антимонопольне регулювання роздрібного ринку палива.

Були обговорені проблеми й інших галузей. Так, партнер АО Arzinger зупинилася на особливостях антимонопольних розслідувань на фармацевтичному ринку, керуючий партнер «ECOVIS Бондар і Бондар» Олег Бондар досліджував, якими інструментами АМКУ можна підвищити конкуренцію у сфері авіаційних перевезень, а керівник практики конкурентного та антимонопольного права ЮК Jurimex Марія Поліщук говорила про особливості антиконкурентної поведінки на ринку туристичних послуг. А радник CLACIS Катерина Ткаченко окреслила ос­новні проблеми виявлення зговору та збору доказів при появі галузевих картелів.

Під час четвертої сесії, модератором якої виступив керуючий партнер ЮФ «Антіка» Олексій Кот, традиційно обговорювалися проблеми судової практики галузі. Суддя ВГСУ Галина Прокопанич розповіла присутнім про практику суду у справах про захист економічної конкуренції, керуючий юрист ЮФ Kinstellar Микита Нота — про практику та перспективи приватноправових спорів у сфері захисту конкуренції, а радник МЮФ Integrites Сергій Шершун — про судові тенденції з оскарження тендерних закупівель державними установами та компаніями.

 

-->