Адвокатура: Мережа майбутнього

У Києві офіційно відкрили програму «Адвокат Майбутнього», яка має на меті об’єднати прогресивні сили адвокатури в єдину мережу

17 лютого цього року у Києві відбулося офіційне відкриття першої Всеукраїнської програми професійного розвитку для адвокатів «Адвокат Майбутнього». Відкриваючи церемонію, керівник програми «Адвокат Майбутнього» Андрій Вишневський зауважив, що наявність та залучення професійних, компетентних і доброчесних представників юридичної професії має ключове значення для життєздатності системи правової допомоги в Україні. Завдяки програмі «Адвокат Майбутнього» українські адвокати мають можливість вчитися на основі найкращого канадського досвіду та поліпшувати свої професійні навички.

«Канада ділиться своїм досвідом, аби допомогти вам захищати права найбільш вразливих груп населення в Україні, — підкреслив Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. — Життє­здатна система правової допомоги потребує професійних та чесних адвокатів. Я сподіваюся, що ця тренінгова програма дозволить вам самовдосконалитися та зробити внесок у розвиток юридичної спільноти, а отже, стати справжніми «адвокатами майбутнього».

У свою чергу, міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що радий бути сьогодні серед юристів, друзів, усіх тих, хто щодня несе громадянам України право та справедливість.

«Це — перший настільки масштабний проект для юридичної спільноти в Україні, — звернув увагу президент Асоціації правників України Денис Бугай. — Це не просто унікальна платформа професійного розвитку, це соціальна та інтелектуальна інвестиція». За його словами, головна особливість полягає у тому, що Програма має на меті створити горизонтальну комунікацію між професіоналами з усіх регіонів країни, об’єднати прогресивні сили адвокатури в єдину мережу, сприяти впровадженню реформ як на регіональному, так і на державному рівнях.

Голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Карім Моркос зауважив, що довіра є надважливою у системі правосуддя України. Адвокатура має сприяти розбудові цієї довіри.

«В основі будь-якої програми професійного розвитку адвокатів, насамперед, має бути захист прав людини. Це означає, що адвокати повинні розуміти потреби клієнтів, а особливо — потреби вразливих груп населення, адже від цього залежить доступ людей до правосуддя та якість правової допомоги», — вважає віце-президент Канадського бюро міжнародної освіти, директор проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо.

За словами експерта з питань професійного розвитку Канадської асоціації юристів Шейли Редел, надзвичайно важливим для адвокатів є розвиток саме навичок надання правової допомоги, зокрема ефективної комунікації з різними зацікавленими сторонами, з клієнтами насамперед.

«Будучи представником мирної професії, адвокату необхідно вміти будувати мости, а не стіни й барикади. Такий запит суспільства літає у повітрі. Щоб рухатися вперед, необхідно дивитися в одному напрямку, об’єднувати, бути активним та доб­розичливим, вміти домовлятися, бути чесним у професії. Потрібно продовжувати цьому вчитися, розуміючи, що великі зміни починаються з кожного із нас», — висловила думку голова ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» ­Вікторія Мітько.

-->