Подія: Спрямувати сектор

Учасники ІІІ Legal Banking Forum обговорили законодавчі перспективи оздоровлення банківського сектора

Банківський сектор в Україні сьогодні переживає не найкращі часи. Тому важливо не лише тримати руку на пульсі подій, що розгортаються в економіці, та вимірювати тиск, з яким стикаються фінансові установи, а й певним чином впливати на ситуацію. Тож саме законодавчим аспектам банківського сектора і був присвячений ІІІ Legal Banking Forum. Цей захід став першим серед галузевих форумів, який газета «Юридическая практика» організовує цього року.

У панельній дискусії, з якої розпочалася робота форуму, представники державних органів та практикуючі юристи обговорили стабілізацію банківського сектора, проаналізувавши наслідки «очищення» банківської системи та реорганізації банків, у тому числі «справу ПриватБанку», зміни регуляторного поля, вплив нового закону про фінансову реструктуризацію тощо. Модератор панелі Руслан Чорний, керуючий партнер «Фінансового клубу», слушно зауважив, що найбільшим позитивом сьогодні є відсутність конф­ліктів між банківськими установами та регуляторними органами.

Робота з проблемними активами стала предметом обговорення другої сесії. Як зазначив один із доповідачів Олег Малиневський, партнер ЮК FCLEX, сьогодні варто зосередитися на комплексному розумінні причин недовіри до банків замість того, щоб мислити стереотипами. Тому необхідно об’єднатися і виступити єдиним банківським фронтом та достукатися до народних депутатів.

Не надто оптимістичною виявилася третя сесія форуму, в якій представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб обговорили ключові напрями розвитку системи гарантування вкладів. Андрій Оленчик, зас­тупник директора-розпоряджувача ФГВФО серед викликів, з якими стикається Фонд, назвав значну кількість банків, які виводяться з ринку, якість активів, взаємовідносини з судами та виконавчою службою, кримінальні розслідування, фінансування ФГВФО. Зважаючи на те, що нині ФГВФО ледь не банкрот, ситуація навколо нього викликає неабияке занепокоєння з боку експертного середовища.

Наступна сесія складалася з двох паралельних секцій. Першу було присвячено ризикам у банківському бізнесі, найбільш обговорюваним серед яких стало застосування Закону України «Про санкції», зокрема блокування активів. Предметом обговорення другої секції стало валютне регулювання. У зв’язку з цим багато сподівань експерти покладають на прийняття закону про іноземну валюту — концепцію нового валютного регулювання представив Емал Бахарті, керівник проектів і програм департаменту відкритих ринків НБУ. «Ми йдемо до валютної лібералізації в контексті інтеграції до ЄС», — зазначив доповідач і висловив упевненість, що необхідний закон буде прийнято в другому кварталі цього року.

Насамкінець учасники форуму взяли участь у панельній дискусії, на якій обговорювалися питання інвестування в банківський сектор. Так, модератор сесії Юлія Кирпа, партнер ЮФ Aequo, зазначила, що попри занепад у банківському секторі є й позитивні приклади інвестування. Джоел Барановскі, старший юридичний радник ЄБРР, заявив, що інвестори чекають на поліпшення ситуації стосовно умов купівлі українських банків, а Олег Сорока, фінансовий директор АО «Райффайзен Банк Аваль», назвав дві, на його думку, важливі речі для банків: певна стабільність на середньострокову перспективу і прогнозованість на ринку та захист прав кредиторів.

 

-->