Інтерв’ю: Навколо партнерства за 80 днів

 

Більшість юристів, формуючи свої професійні цілі, відображають в них своє бажання стати партнером. Спочатку здається, що для цього достатньо дуже хорошого навчання, активної громадської діяльності, відвідування тренінгів з досягання успіху, тайм-менеджменту тощо та курсів вивчення англійської. Але чи так це насправді? І що відбувається за завісою партнерства, які враження від перших його днів?

Минуло вже майже 80 днів, як у адвокатському об’єднанні AVER  LEX розширено партнерський склад. Героям пригодницького роману Жуля Верна «Навколо світу за 80 днів» вдалося за цей термін здійснити те, що на той час здавалось неймовірним. Що неймовірного може бути в перші 80 днів у нового партнера, наскільки очікування відповідають реальності і що обов’язково має бути в його арсеналі, розповів адвокат, партнер АО AVER LEX Артем ДРОЗДОВ

 

Кримінальна практика особисто для мене зав­жди була найбільш динамічною з точки зору обсягу діяльності, залучених суб’єктів та боротьби з опонентами. Сьогодні вона стає, як ніколи, популярною і резонансною. Тому сучасний адвокат у кримінальних справах має щоденно удосконалюватись і розширювати спектр навичок, набувати ознак професіонала нового покоління. Саме з такими адвокатами мені пощастило працювати в одній команді.

Партнер, вихований всередині компанії, має певні переваги. Моє кар’єрне зростання в AVER LEX почалося з посади помічника адвоката. Доволі швидко партнери розгледіли в мені майбутнього партнера. Відтоді я долучався до складніших і багатозадачних проектів. Це один із наших корпоративних принципів — ділитися цікавими проектами для набуття нового досвіду.

 

Відкрите наставництво зі сторони партнерів, їхня професійна довіра, а також стрімкий розвиток кримінальної практики сприяли тому, що мій шлях до партнерства був пройдений усього за чотири роки після приєднання до команди, хоча в інших компаніях чи практиках це відбувається набагато довше. Мій приклад ще більше мотивує наших талановитих адвокатів і показує, що ця мета набагато ближча, ніж здається спочатку.

 

Реалізація партнерських амбіцій членів команди — це один із основних напрямів моєї діяльності як партнера. Розуміючи кухню цього процесу, ділюсь з колегами власними спостереженнями щодо удосконалення їхніх навичок, прояву активності, а також допомагаю зрозуміти рівень готовності стати партнером. Потенційним кандидатам важливо показати свою готовність нести посилену відповідальність у діяльності компанії. А також вміння залучати нових клієнтів, оптимізовувати процес, налагоджувати правильну комунікацію з клієнтами і командою по проекту. Це — мій формат наставництва, якого мене навчили мої партнери і який я доповнив власними ідеями.

 

Чи був у мене чіткий момент, коли я відчув внутрішню готовність стати партнером? Бажання було завжди, а ось конк­ретний момент повної готовності — ні. Розуміння цього прийшло через переосмислення. Спочатку зрозумів важливість роботи в команді та комплекс­ного підходу до супроводження проектів. Це сталося під час проведення обшуку в офісі одного з наших клієнтів. Він був одним із найважчих у моїй практиці, тривав понад 20 годин, із залученням групи представників силових структур СБУ. Тоді оперативне реагування моїх колег, особиста присутність та допомога партнерів, навіть моральна, стали відображенням того чіткого механізму, яким є наше об’єднання.

 

З досягненням статусу партнера змінився і мій розпорядок дня, і формат роботи. Тепер найбільшу увагу приділяю залученню клієнтів і першочерговій комунікації з ними. Вона полягає в аналізі тієї проблеми, з якою звернувся клієнт, подальшій пропозиції правових шляхів її розв’язання, формування завдань, призначення відповідальних і контроль за їх виконанням. І якщо в статусі адвоката ця пропозиція обмежувалась арсеналом кримінальної практики, то в статусі партнера треба обов’язково пам’ятати про включення інструментів інших практик компанії. Розпорядок дня став більш шаленим і змінився звичний для мене режим тренувань, але я швидко адаптувався. Помітив, що в моєму раціоні з’явилося більше випитих філіжанок кави.

 

Як у партнера, у мене прокинувся етичний інстинкт «турботи». Відчуття повного комфорту в команді з’явилося одразу. Розвиваючи в мені лідерський потенціал, партнери продемонстрували, що таке «професійна турбота». Тому комунікацію з колегами будую на цьому принципі. Він проявляється як у роботі по проекту, коли є потреба допомогти у виконанні завдання, так і в звичайних людських відносинах, коли, їдучи до адвоката, що вже багато годин знаходиться на обшуку, береш із собою зайву канапку. Узагалі в нашій компанії корпоративні цінності повністю відповідають сімейним, тому ми гордо називаємо себе AVER Сім’я.

 

Розширення партнерської команди посприяло укріпленню високого рівня якості надання юридичних послуг. Мій кар’єрних шлях усередині компанії сформував чітке бачення особливостей спілкування адвокатів з клієнтами, їхніх підходів до поставлених завдань. Розуміючи специфіку підходів до виконання завдань, допомагаю колегам у визначенні найбільш пріоритетних, контролюю дотримання ними балансу оперативності і якості у разі одночасного виконання декількох завдань. Таким чином ми спільно контролюємо здійснення всіх дій по проекту клієнта в межах закону як з нашої сторони, так і зі сторони правоохоронних органів чи опонентів.

 

Партнери AVER LEX здійснюють свою діяльність за найвищими стандартами. Ми — єдина на юридичному ринку системна бутикова компанія з комплексним командним підходом. Це вимагає високий рівень відповідальності перед клієнтами, партнерами та командою. Але тільки ставши партнером, я до кінця усвідомив весь обсяг обов’язків та повноважень. Багатозадачність адвоката обмежується його проектами, а багатозадачність партнера — всіма проектами адвокатів та обов’язками перед фірмою. Для мене з новим статусом нового значення набув вираз «бути в тонусі».

 

Новий статус = нові «факапи» = новий досвід. У кримінальній практиці є специфіка і клієнта, і роботи адвоката, і проекту, і діяльності опонентів. За всіма цими напрямами партнер має бути у всеозброєнні. Важливо застосовувати диференційований підхід — знати, як адвокат відреагує на поставлене завдання і які інструменти застосовуватиме при його виконанні, як реагуватимуть клієнт чи опоненти. Тому необіхідно максимально відповідально контролювати діяльність команди і застосовувати правильні важелі впливу при ускладненні ситуацій.

 

Серед власних партнерських цілей бачу продовження навчання колег. Кожен адвокат має стати максимально універсальним з правильною розстановкою пріоритетів, оптимізацією процесів і якісною багатозадачністю. Також подальший розвиток кримінальної практики із застосуванням принципу спеціалізації і розширення спектра діяльності та власного удосконалення як керівника і партнера AVER LEX. Раджу своїм колегам та колегам інших компаній обов’язково ставити собі за мету досягнути партнерства. Це — унікальний досвід для створення потужного і прогресивного нового юридичного покоління!

-->