Преамбула: Точка повернення

Валентин ЗАГАРІЯ,
керуючий партнер АО Spenser & Kauffmann

Про проблему повернення активів у професійному середовищі сьогодні не говорить хіба що ледачий. Дуже актуальну тему, безумовно, підігрівають політики, але лише одиниці експертів в Україні реально уявляють собі, як на практиці відбувається asset tracing.

Треба розуміти, що там, де йдеться про великі гроші, використовуються складні схеми ухилення від виконання зобов’язань. Максимально можливі виведення коштів за кордон, офшорні структури, номінальні власники... У той момент, коли кредитор розпочинає дії на території України, активи, як правило, вже кілька разів перепродані і останній покупець у ланцюжку є добросовісним.

Нечисті на руку боржники вважають за краще проінвестувати роботу юристів, аби створити надійну схему. Але в усіх цих хитросплетіннях можна і потрібно розбиратися, шукати ключові точки і вибудовувати грамотну стратегію пошуку, заморозки і повернення активів. Тут не обійтися без залучення закордонних експертів з фінансової розвідки, судів британської юрисдикції та іноземних інвестиційних фондів.

Ці, а також безліч інших нюансів є необхідними складовими успішної процедури транскордонного розшуку виведених з України активів, на обговорення яких з фахівцями можна витратити не один день.

-->