Подія: Захисна RE:акція

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Юристи другий рік поспіль розмірковували, коли ж настане «глобальне потепління» бізнес-клімату в Україні

«Попереджений — означає захищений» — під таким гаслом 5 квітня ц.р. у м. Києві пройшов ІІ Форум із захисту бізнесу, організований газетою «Юридическая практика», генеральний партнер події — АО AVER LEX.

Коли ж настане «глобальне потепління» бізнес-клімату в Україні? Над цим питанням розмірковували учасники панельної дискусії під модеруванням керуючого партнера АО AVER LEX Ольги Просянюк. Народний депутат України Руслан Демчак вважає, що клімат уже потеплішав — відновлюється кредитування у сільському господарстві, енергетиці. Для кредиторів та інвесторів важливою є економічна свобода, переконаний член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький. Він вважає, що українські антикорупційні органи не зможуть здолати корупцію, якщо тієї економічної свободи не буде. На користь того, що інвестори приходитимуть в Україну, свідчить і податкова система, яка не є надскладною для іноземних вкладників, наголосила керівник юридичного департаменту (резиденти) Arricano Real Estate Plc Світлана Ренькас. «Інвестиційна привабливість починається не з хорошої судової системи, а з бізнесу, який готовий спільно робити цю нормальну, хорошу та зрозумілу інвестиційну систему», — впевнена керуючий партнер ICF Legal Service Наталя Ульянова. На проблемі рейдерства зупинився виконавчий партнер Lavrynovych & Partners Law Firm Станіслав Скрипник. Незважаючи на введення дерегуляції та публічності реєстрів, ця проблема не втрачає актуальності. Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах закликав припинити ходіння по світу з протягнутою рукою і робити національне свято з кожного отриманого кредиту МВФ, натомість державі варто зайнятися своїм величезним потенціалом.

Після того юристи поділились конкретними кейсами захисту клієнтів. Зокрема, партнер ЮФ Sayenko Kharenko Сергій Погребной розповів, що ефективним способом захисту виявилось звернення до Ради бізнес-омбудсменів. Керівник судової практики Pavlenko Legal Group Олена Перцова презентувала покроковий план захисту від рейдерства.

На міжнародній панелі спікери з Білорусі та Росії ділились «юридичними байками про те, як бізнес сам собі шкодить». Керуючий партнер АБ «Степановський, Папакуль і Партнери» Олександр Степановський (Білорусь) підкреслив необхідність правильного структурування бізнесу та належного оформлення договірних відносин з контрагентами. Власним досвідом участі адвоката у справі про рейдерське посягання на бізнес в Україні поділився керуючий партнер АБ «Леонтьєв і Партнери» В’ячеслав Леонтьєв (РФ).

Потім на паралельних секціях обговорювалися питання еволюції механізмів протидії зовнішнім бізнес-ризикам та протистояння внутрішнім загрозам.

Фінальним акордом заходу стала сесія, присвячена судовим історіям із життя бізнесу. Так, суддя Подільського районного суду м. Києва Володимир Гребенюк зупинився на низці законодавчих табу щодо використання заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна. У свою чергу, партнер практики безпеки бізнесу АО Juscutum Денис Овчаров запевнив, що українське законодавство передбачає достатньо ефективні процесуальні можливості повернення арештованого майна.

-->