Подія: Комплаєнс високої моди

Христина ПОШЕЛЮЖНА

II International Compliance Forum: мода на комплаєнс безповоротно закріплюється у політиках діяльності українських компаній

Українську антикорупційну політику порівнюють з літаком. Так, Україна побудувала сучасний літак (затвердила унікальні антикорупційні закони, наділила унікальними повноваженнями антикорупційні органи). Утім, літак уже понад рік стоїть на злітній смузі. Йому не вистачає палива та команди. Антикорупційній політиці не вистачає політичної команди, не вистачає політичної волі. Таку аналогію 20 вересня ц.р. провів народний депутат Віктор Чумак на II International Compliance Forum. Незмінним організатором форуму виступила газета «Юридическая практика». Генеральний партнер форуму — компанія PwC Legal, експертний — МЮФ DLA Piper Україна, професіональний — Ekvita.

Інші учасники форуму висловлювали не такі песимістичні думки щодо антикорупційної політики. Зокрема, представники юридичного ринку зійшлися на тому, що існування антикорупційної політики в компанії вважається «золотим правилом», а не правилом хорошого тону, як це було ще торік. Також учасники заходу дізналися про новий проект «Всеукраїнська мережа доброчесності та комплаєнсу» (проект Ради бізнес-омбудсмена). Представники національних антикорупційних органів акцентували увагу на важливості викривачів в антикорупційних розслідуваннях та закликали ринок не боятися ставати викривачами.

Іншу частину форуму було присвячено обговоренню українських реалій виявлення та усунення комплаєнс-ризиків, практиці розслідування комплаєнс-порушень. Також учасники ідентифікували індустрії високого ризику (інформаційна сфера, нафтогазовий комплекс). На завершення присутні поділилися найкращими світовими практиками комплаєнсу: одні розповідали про те, як ці практики запровадженні в їхній компанії, інші — про те, які практики запровадити ще належить.

-->