Світ: Новини звідусіль

Конституційний суд декриміналізував вживання марихуани в Грузії


Конституційний суд Грузії скасував кримінальне покарання за вживання марихуани. Такого висновку суд дійшов при розгляді справи, ініційованої представником опозиційної партії Гіві Шанидзе. Як передає агентство Interfax, позивач мотивував свою заяву тим, що кримінальна відповідальність за вживання марихуани не відповідає статті 16 Конституції Грузії, відповідно до якої «кожен володіє правом вільного розвитку своєї особистості». Зокрема, пан Шанидзе доводив, що громадяни країни мають право самостійно обирати форму відпочинку.

Відповідно до рішення суду, вживання коноплі та марихуани не вважатиметься кримінальним злочином і не підпадатиме під статтю «незаконне виготовлення, придбання, зберігання в невеликих обсягах для особистого користування або незаконне вживання без призначення лікаря наркотичних засобів, їх аналогів або прекурсорів». Суд зазначив, що у випадку індивідуального вживання покарання не може розглядатися як належний засіб захисту суспільного порядку.

 

Суд ЄС дозволив лакшері-брендам забороняти продаж своєї продукції на онлайн-платформах


Європейський суд (EU Court of Justice) прийняв рішення на користь німецької дочірньої компанії Coty у справі проти німецького роздрібного торговця Parfumerie Akzente, який продає продукцію Coty (у тому числі марки Calvin Klein, Marc Jacobs і Chloe). Суд заявив, що косметична компанія Coty може заблокувати роздрібний продаж своєї продукції на онлайн-платформах. Як повідомляє Reuters, суд вказує на те, що постачальник лакшері-товарів може заборонити його авторизованим дистриб’юторам продавати ці товари на сторонній інтернет-платформі, такій як Amazon. Суд переконаний, що подібна заборона є доречною і, в принципі, не виходить за рамки необхідності збереження лакшері-образу товару.

Власники лакшері-товарів уже давно ведуть боротьбу з онлайн-платфомами. Перші переконані, що їхні опоненти наживаються на ексклюзивності товару та його бренді. Інші (такі як Amazon чи eBay) у відповідь говорять про те, що обмеження продажів в інтернеті є антиконкурентним та завдає шкоди малому бізнесу. У Financial Times переконані, що це рішення може вплинути на десятки антимонопольних справ у Європі, пов’язаних з намаганнями виробників обмежити поширення своїх товарів.

-->