№12 Грудень 2017 року → У вільний час

Читальня: Літературні новинки

 

Книга: «Право на чари»

Автор: Террі Пратчетт

Переклад: Олександр Михельсон

Видавництво Старого Лева

«Право на чари» — третя книга майстра гумористичних фентезійних романів британця Террі Пратчетта, що виходить українською. У «Видавництві Старого Лева» запевняють, що це тільки початок.

Роман написаний у тонкій сатиричній манері та є спробою автора розхитати типовий для фентезі поділ магії на «високу чоловічу» та «приземлену жіночу». Книга є своєрідним маніфестом рівноправ’я у Дискосвіті. У подібному світі, як каже сам автор, створеному тільки тому, що боги полюбляють жартувати, не може не існувати чарів. Це — книга про чари, про те, куди вони зникають, та (що, можливо, важливіше) звідки та як виникають. Кажуть, справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина, та що як восьмою дитиною виявиться дівчинка?


 

Книга: «Скляний меч»

Автор: Вікторія Авеярд

Переклад: Ярослава Стріха

Видавництво: «Наш Формат»

Мара Барров продовжує підкорювати україномовну аудиторію, англомовну вона вже підкорила. Історія головної героїні, написана молодою американською письменницею і сценаристкою Вікторією Авеярд, набула надзвичайної популярності серед молоді в усьому світі. «Скляний меч» є другою книгою фентезі-серії про Мару, котра живе у постапокаліптичному світі, де кров визначає долю людини. Друга книга, як і її попередниця «Багряна королева» (про неї ми писали в «УЮ» № 7-8 (175-176), стала бестселером New York Times.

Отже, Мара намагається зібрати власну армію, аби порятувати своїх побратимів та здолати предковічну тиранію, і стає символом визвольної боротьби. Але вона розуміє, що за революцію доведеться платити страшну ціну. Ким дівчина здатна пожертвувати заради досягнення своєї мети?


 

Книга: «Команда команд: нові правила взаємодії у складному світі»

Автор: Стенлі Маккрістал, Тантум Коллінз, Девід Сильверман, Кріс Фасселл

Переклад: Анастасія Жищинська

Видавництво: «Моноліт Bizz»

«В сучасному світі креативність — результат колективних зусиль, а новаторство — це командна робота» — такими словами розпочинається книга «Команда команд». Вона буде цікавою тому, хто бореться з ворогом на полі бою, і тому, хто воює з конкурентами з офісу.

Стенлі Маккрістал — чотиризірковий генерал у відставці, який керував JSOC (Об’єднане командування спеціальних операцій США). Під час командування АТО в Іраку він наважився замінити традиційну неповоротку «вертикальну» систему управління на більш складну «горизонтальну», надавши право ухвалювати відповідні рішення підлеглим і досяг приголомшливих результатів. Після відставки автор дослідив дієвість своєї стратегії «команди команд» в інших сферах.


 

Книга: «Леопардовий жираф»

Автор: Катерина Власова

Ілюстрації: Катерина Власова, Марія Бондаренко

Видавництво: «СІК ГРУП УКРАЇНА»

Жирафчик Джеф мешкає разом зі своєю сім’єю у далекій спекотній савані. У родині було троє малюків: двоє старших навчались у школі, а маленький Джеф ходив до дитячого садочка. Джеф був веселим, непосидючим і допитливим, однак його непокоїла одна річ — він народився зов­сім без плямок, за що брат та сестра, а також деякі звірята у садочку кепкували з нього. Що робити, коли ти не такий, як усі? Як перевірити дружбу на міцніть? Відповіді на ці недитячі запитання шукайте у книзі юної авторки та ілюстраторки Катерини Власової. Вона підкорить ваші серця.

Книгу видано за підтримки київського офісу Baker McKenzie, який ще раніше придбав одну з картин художниці.


 

Книга: «Загублений світ»

Автор: Майкл Крайтон

Видавництво: «КМ Букс»

Рецепт успіху творчості Майкла Крайтона: візьмімо бойовик, змішаймо його з технотрилером і щедро додамо опису катастрофи. Приправимо це все результатом людських помилок при спілкуванні з новітніми технологіями. Смачного! Містер Крайтон — видатний американський письменник-фантаст, сценарист, кінорежисер і продюсер. Він спромігся оживити динозаврів — відтепер вони живуть не тільки у «Парку Юрського періоду», але й в уяві відданих поціновувачів його творчості.

«Загублений світ» — це продовження «Парку Юрського періоду». Минуло шість років відтоді, як у Парку вибухнула катастрофа, шість років відтоді, як розбилися мрії людства поєднати науку і фантазію. Але кажуть, що комусь таки у тій катастрофі вдалося вижити… чи це всього лише плітки?


 

Книга: «Чи мріють андроїди про електричних овець?»

Автор: Філіп К. Дік

Переклад: Тарас Бойко

Видавництво: Komubook

Філіп Кіндред Дік — відомий американський письменник, новеліст, есеїст та філософ, що здобув популярність зав­дяки своїм творам у жанрі наукової фантастики. За мотивами його роману про мрії андроїдів Рідлі Скотт зняв культовий «Блейдраннер» (1981 рік).

Сучасники називають Філіпа Діка «руйнівником реальності». Книга «Чи мріють андроїди…» вперше була опублікована у 1968 році, і тільки у 2017-му побачила світ українською мовою. Рік Декард сприймає як подарунок долі завдання ліквідувати групу андроїдів «Нексус-6», що нелегально проникли на нашу планету. Йому здається, ніби він отримав шанс втілити свою заповітну мрію — стати власником справжньої живої тварини. Однак мисливець, сам того не помічаючи, поступово перетворюється на здобич.

-->