Особистість: Ера розвитку

 

Рівно десять років тому бізнес зіткнувся з глобальною економічною кризою. Але якщо одні переймалися збереженням наявних активів, то інші наважилися розпочати власну справу. Юридична компанія L.I.Group прийняла виклик того часу, знайшла свою нішу на юрринку і сьогодні продовжує активно розвиватися.

Про те, що стало запорукою сталого розвитку компанії, чи може рецепт успіху бути універсальним та чому юридичну практику можна порівняти з професійним боксом, розповідають партнери-засновники ЮК L.I.Group
Микола Ковальчук та Артур Мегеря

 

У березні юридичній компанії L.I.Group виповнюється десять років. Чи справдилися ваші сподівання з точки зору стратегії розвитку?

Микола КОВАЛЬЧУК (М.К.): Говорять, що найкращий стратегічний план марний, якщо він не може бути виконаний тактично. Це повністю відображає ситуацію щодо розвитку юридичного бізнесу в Україні, та ми, безумовно, враховували це правило під час побудови наших планів і визначення цілей. Запорукою стабільного розвитку нашої компанії стала саме здатність вчасно проаналізувати популярні тенденції розвитку ринку юридичних послуг загалом і врахувати їх у нашій власній стратегії просування на цьому ринку. Українське суспільство постійно зазнає політичних та економічних катаклізмів, що створює дуже мінливі умови ринку, на які потрібно вчасно адекватно реагувати. Це зумовлено тим, що Україна — молода, а тому вразлива країна, в якої все ще попереду, а отже, в тутешніх юристів є величезний потенціал і простір для маневру. Ми це завжди розуміли й розуміємо, щиро віримо у свою професію, і тому наші сподівання справджуються.

 

Компанія розпочала свою діяльність з настанням глобальної світової кризи. Тож можна сказати, що ви скористалися своїм шансом?

Артур МЕГЕРЯ (А.М.): Ми в такому контексті про це не думали. Падіння ринкової економіки почалося в грудні 2007 року й досягло свого піку в 2008-му. Додайте до цього десять років, і якщо ювілей L.I.Group — це перше, що спадає вам на думку, значить, ми добре робимо свою роботу. Але очевидно, що у 2008-му ми не мали жодного, навіть опосередкованого, відношення до великої кількості цінних паперів на ринку нерухомості США, були маленькою українською юридичною компанією, яка ще не зарекомендувала себе на ринку й відчайдушно боролася за своє існування. Ми скористалися своїм шансом створити професійну та ефективну команду — це, безперечно, і запит на наші послуги в Україні був вже тоді. Але пройшов час, перш ніж наслідки кризи, про яку йдеться, вразили нашу країну, і насправді наша заслуга в тому, що весь цей час ми наполегливо працювали над тим, щоб залишатися затребуваними, і нам це вдалося.

 

Сфера банків і фінансів — один з основних напрямів компанії. Хто сьогодні є вашими клієнтами і які запити від них наразі переважають?

М.К.: У нас доволі прозора політика щодо клієнтів, і більшість з них вказана у рейтингових виданнях та у нас на сайті. Імена наших клієнтів — це насамперед свідчення нашої високої ефективності, це наш досвід і роки плідної співпраці та партнерства, якими ми пишаємося, кожен клієнт для нас є особливим, і ми дуже цінуємо наші взає­мини. Хотілося б окремо наголосити на тому, що ми, як юристи, зобов’язані бути дуже відповідальними, позаяк створюємо досвід — досвід довіри не тільки до юридичної компанії, а й до юридичної професії загалом, і для нас це не просто гучні слова. 2016 року ми відкрили практику кримінального права. Такий крок став результатом поміркованого аналізу ринку юридичних послуг, активністю правоохоронних органів. Це рішення було важливою віхою у розвитку L.I. Group, і якщо вже говорити про клієнтські запити, то всі наші практики: і ця, порівняно нова, і представництво в судах, і стягнення проблемної заборгованості, і супровід справ про банкрутство — користуються клієнтським попитом і довірою.

 

З якими труднощами стикаються суб’єкти господарювання, що прагнуть відновити свою платоспроможність?

А.М.: На жаль, у більшості справ про банкрутство підприємств основною метою є ліквідація компанії та списання боргів. Цей підхід потрібно змінювати, тому що тут йдеться про цілі, які, зрештою, переслідує система. На сьогодні це, насамперед, швидке задоволення вимог кредиторів, а не збереження функціональності підприємства, але їх можна і потрібно поєднувати, вони не мають протиставлятися одне одному.

 

Які останні проекти компанії могли б виділити?

М.К.: Важко виділити якісь конкретні проекти, адже кожен із них як схожий один на одного, так і по-своєму унікальний. У кожному проекті стикаєшся з новими опонентами, з новими юридичними механізмами та ідеями. У практичній юриспруденції, як і в професійному боксі на найвищому рівні, який є моїм хобі і пристрастю, перед кожним двобоєм необхідна розробка окремої стратегії під кожного опонента і динамічна зміна тактики вже під час поєдинку. Так ти дуже швидко ростеш професійно, вчишся новому у опонентів та розробляєш нові механізми вирішення тих чи інших завдань — це і робить нашу професію такою цікавою.

До речі, ми також займаємось так званою спортивною юриспруденцією і можемо сказати, що це для України відносно нова сфера, яка лише почала формуватися по-справжньому і яка для нас є дуже цікавою.

 

Зараз в Україні триває процес судової реформи. Як оцінюєте її перебіг? І коли, за якими ознаками, з огляду на судову практику, можна буде говорити, що реформа відбулася?

А.М.: Ставлюся позитивно. Нові процесуальні кодекси удосконалюють принципи судочинства, запроваджують інструмент «електронного суду», забезпечують розумні строки розгляду справ і багато інших позитивних моментів. Окрім того, у багатьох є надія на Верховний Суд щодо формування єдиної судової практики.

 

У який спосіб вирішуєте кадрові питання: запрошуєте фахівців з інших компаній чи вирощуєте кадри всередині фірми?

М.К.: Наша компанія розвивається так швидко, що ми не можемо тяжіти до одного з цих підходів. Так, ми запрошуємо до співпраці фахівців, які почали свою кар’єру незалежно від нас. Але ті, хто до нас приходить, зазвичай залишаються і розвиваються разом із нами. Юридичний бізнес — це командна робота, і ми заохочуємо свою команду до різних проектів через гідні умови праці, взаємну підтримку і взаємну повагу. Це універсальний рецепт вирішення кадрових питань у нашому бізнесі.

Чи є у ваших планах розширення компанії: збільшення практик, відкриття нових офісів тощо?

А.М.: Так, безперечно, ми плануємо розширення завдяки збільшенню практик, зокрема, вже отримуємо запити щодо податкових спорів. Також плануємо посилити позиції в наших основних практиках: супровід судових справ і супровід справ про банкрутство.

 

Що вас надихає, що мотивує займатися юридичною практикою?

М.К.: Працюючи для своїх клієнтів, ми маємо змогу впливати на суспільні процеси в нашій країні. Небагато є таких професій, представники яких про себе можуть сказати те ж саме. Зокрема, хотілося б вплинути на формування довіри до України як до правової держави в іноземних інвесторів.

 

Якою бачите L.I. Group через наступні десять років?

А.М.: Безперечно, успішною! Практик точно побільшає, і ми будемо удосконалюватися в них, а у вже наявних практиках станемо визнаними лідерами. Іншого рецепту для успіху немає, він універсальний: треба багато працювати, постійно розвиватися та доводити все до досконалості, щоб бути завжди переможцями для наших клієнтів і для нашої країни. Адже це девіз нашої компанії: «Досконалість — наше ставлення, перемога — наша місія»!

 

-->