№3 Березень 2018 року → У вільний час

Читальня: Літературні новинки

 

Книга: «Сліпий убивця»

Автор: Маргарет Етвуд

Переклад: Олена Оксенич

Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Авто двадцятип’ятирічної міс Лори Чейз звернуло до загороджень біля ремонтованої частини мосту й злетіло в яр під ним, де вибухнуло. Лора завжди була дивачкою, Айріс — стриманою, не схожою на сестру. Та попри всі розбіжності вони були одна в одної всупереч світові. Єдине, що лишила по собі молодша сестра, — це скандальна й загадкова книжка про стосунки жінки й чоловіка, який розповідав своїй коханці фантастичні історії про світ, де мешкають сліпі вбивці. Лорин роман — це схованка, і Айріс потрібно її знайти. Чи краще не треба?

Маргарет Етвуд — канадська письменниця та літературний критик. Її книжки вийшли друком у більш ніж 35 країнах і були перекладені понад 20-ма мовами. Етвуд — автор світового бестселера «Оповідь служниці». Книга «Сліпий убивця» (2000 рік) також була удостоєна багатьох нагород, стала лауреатом Букерівської премії.


 

Книга: «Анатомія солдата»

Автор: Гаррі Паркер

Переклад: В. Михалюк, В. Меренкова

Видавництво: «ФАБУЛА»

Гаррі Паркер — офіцер британської армії. Том Барнс — капітан британської армії та головний герой дебютного роману Паркера — «Анатомія солдата». Читач знайомиться з Барнсом відразу після того, як той наступає на саморобний вибуховий пристрій. Як і Паркер, Барнс втрачає одну ногу під час вибуху, іншу — в результаті інфекції. Новаторами у романі Паркера виступають не герої, і навіть не антагоністи, а об’єкти. Перші три розділи, наприклад, розповідаються турніком, мішком добрив та черевиком. Об’єкти називають Барнса не на ім’я, а за його номером BA5799.

Як стверджує видавець, автор «Анатомії солдата» творить мистецтво з болю і страждань, відкриваючи справжнє життя тих, хто бореться, хто жертвує собою. Це гірка і пронизлива правда про те, що означає «бути у стані війни».


 

Книга: «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака»

Автор: Річард Фейнман

Переклад: Микола Климчук

Видавництво: «Наш формат»

Річард Фейнман — американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки (1965 року). Він залишив світу теорію взаємодії квантових часток, а також книгу, оформлену у вигляді добірки дотепних історій під назвою «Та ви жартуєте, містере Фейнман!» (вийшла 1985 року).

Фізик-теоретик полюбляв розігрувати друзів та колег і часто сам потравляв у кумедні ситуації... Його книга є вибуховою сумішшю високого інтелекту, мудрості, безмежної допитливості та разючої сміливості. «Генії бувають двох типів. Звичайні генії роблять щось визначне, але залишають іншим можливість повірити, що ви могли б досягти таких самих результатів, якби достатньо для цього працювали. Водночас є чарівники, і ви й гадки не маєте, як вони це роблять. Фейнман був чарівником», — говорить Los Angeles Times.


 

Книга: «Чорний принц»

Автор: Айріс Мердок

Видавництво: Vivat

Англійка Айріс Мердок — одна з кращих романісток ХХ століття, визнаний класик сучасної літератури та лідер за кількістю влучень у число фіналістів Букера — шість разів. «Чорний принц» (вперше побачив світ 1973 року) теж увійшов в шот-лист Букерівської премії, отримав літературну премію Джеймса Тайта Блека. Це багаторівневий роман, де майстерно переплітаються теми любові й мистецтва. Тут багато прихованих змістів, алюзій і підтекстів. Сам «Чорний принц» є алюзією на легенду про Гамлета.

Бредлі Пірсон, немолодий письменник, у період творчої кризи мріє написати свій найвизначніший твір. Щойно він надумав податися в мандри в пошуках тиші, як опинився втягнутим у круговерть проблем…


 

Книга: «Гори, відьмо, гори! Повзи, тінь, повзи!»

Автор: Абрахам Мерріт

Переклад: Марта Сахно, Тетяна Кирилюк

«Видавництво Жупанського»

Американець Абрахам Грейс Мерріт — один із найпопулярніших письменників цього напряму 20–30-х років минулого сторіччя — займався тим, що майстерно переплів свої химерні історії з не менш фантастичними прадавніми віруваннями.

Повість «Гори, відьмо, гори!» — яскравий зразок містичного нуар-детективу, що розповідає про низку загадкових і зловісних подій у Нью-Йорку 1930-х років, коли лікар та науковець доктор Ловелл і відомий гангстер Рікорі протистоять лихим прадавнім чарам, які розповзаються містом. На сторінках повісті «Повзи, Тінь, повзи!», за словами видавця, оживає давня бретонська легенда про загублене і прокляте місто Іс, його короля Ґрадлона і його доньку-відьму, біляву Дагут, якій підвладні тіні.


 

Книга: «Мої винаходи»

Автор: Нікола Тесла

Переклад: Олександра Гординчук

«Видавництво Старого Лева»

Не здивуємося, якщо ви асоціюєте ім’я Тесли виключно з американською компанію — виробником електромобілів Tesla, співзасновником якої є геній сучасності Ілон Маск. Але першочергово Нікола Тесла — легендарний винахідник у галузях електро-, радіотехніки, інженер та фізик.

Автобіографія «Мої винаходи» вперше побачила світ 99 років тому. З книги можна дізнатися про непересічні здібності юного Тесли, про його роботу над собою, перші спроби й найбільші досягнення, а також про його погляди на світ і розвиток цивілізації. «Поступальний розвиток людства неможливий без винахідництва, — переконаний автор. — Це найважливіший плід його творчої думки, найвища мета якого — цілковите панування розуму над матеріальним світом, використання сил природи для людських потреб».

-->