Школа: Межа банкрутства

Legal High School запустила новий напрям — Школу з реструктуризації та банкрутства

11 червня ц.р. у рамках Legal High School стартувала нова Школа — Школа з реструктуризації та банк­рутства. Генеральним партнером цієї Школи виступила ЮФ Evris, професійним партнером — Юридична група LCF.

Офіційним початком Школи стало спілкування визнаних експертів галузі у рамках LHS Discussion Hub щодо підвищення ефективності процедур банкрутства у контексті проекту нового Кодексу.

У LHS Discussion Hub експерти з’ясовували способи підвищення ефективності процедур банкрутства у контексті проекту Кодексу України з процедур банкрутства. Модератором дискусії виступив Сергій Донков, радник ЮФ Evris, член дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, віце-президент ВГО «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».

Олександр Удовиченко, радник AO ADER HABER, екс-суддя Вищого господарського суду України, визначив необхідність прийняття проекту Кодексу України з процедур банкрутства (№ 8060): «Початковою метою законодавчого регулювання процедури банкрутства було створення умов для збереження підприємств. За роки незалежності України склалася ситуація, що такий підхід почав шкодити інтересам кредиторів та інвесторів і, як наслідок, викликав невдоволення бізнес-середовища. Прийнятий у першому читанні проект Кодексу України з процедур банкрутства надасть боржникові розумний строк для швидкого та ефективного проведення процедури банкрутства. Проект Кодексу має прокредиторську спрямованість, що є кроком уперед для економіки України». Доповідач назвав позитивні риси проекту Кодексу: зокрема, проект Кодексу передбачає ряд заходів, які є запобіжниками для учасників процедури банкрутства. Серед них — короткі терміни врегулювання заборгованості, невідворотна і прозора ліквідаційна процедура, що дасть змогу скоротити і здешевити процедуру банкрутства.

Юрій Моісеєв, директор департаменту з питань судової роботи і банкрутства Міністерства юстиції України, відзначив, що процедура банкрутства не може бути дешевою, якщо враховувати вимоги ефективності, але все ж вартість процедури може зменшитися завдяки оптимізації витрат.

Ігор Ніколаєв, юридичний радник Центру комерційного права, експерт Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції та правосуддя в Україні», визначив суть банкрутства як пільгу для боржника і можливість відновлення платоспроможності. Експерт звернув увагу на те, що кожна норма проекту Кодексу повинна тлумачитися в тому сенсі, який дасть соціальний і економічний ефект. На думку пана Ніколаєва, у проекті Кодексу закладені інструменти для відновлення економіки.

У продовження цієї теми народний депутат України Руслан Сидорович висловив свою позицію: «Жоден закон не буде працювати, якщо учасники процедури банкрутства не дотримуватимуться принципу верховенства права. Проблема зловживання процесуальними правами перекручує первісну економічну суть законодавства про банкрутство. У проекті ж Кодексу закладено дух закону. Закон хороший тоді, коли досягає громадського балансу, тому проект Кодексу повинен рівною мірою задовольняти інтереси як боржників, так і кредиторів».

Олександр Бірюков, науковий радник Юридичної групи LCF, назвав економічну мету законодавства про банкрутство: «Функція держави — забезпечити ефективність використання майна, якщо таке майно не виконує своєї функції, держава заінтересована в його передачі більш ефективному боржнику».

-->