Тема: Потреби та очікування

Олександра ЕГЕРТ,
виконавча директорка Асоціації правників України

Наразі в Україні є доволі значна кількість громадських об’єднань юристів. Тільки Реєстр громадських організацій на пошуковий запит «юрист» надає понад 180 відповідей, а ще ж є правники, нотаріуси тощо. Безумовно, не всі створені організації здійснюють активну діяльність. Але сам факт існування такої кількості ГО свідчить про те, що є потреба в їх існуванні. Найвідомішими та наймасштабнішими об’єднаннями юристів є, безумовно, Асоціація правників України та Асоціація адвокатів України.

У різних професійних об’єднань — різні цілі створення, і вони, швидше за все, можуть змінюватись у процесі діяльності. Проте сама назва «професійне об’єднання» наштовхує на думку, що одним із основних завдань діяльності такої організації є розвиток, захист та просування інтересів професії. Для прик­ладу: Асоціація правників України серед пріоритетів своєї діяльності має захист професійних прав членів організації, реформування юридичної освіти, створення потужної правничої спільноти, активну участь у правничому житті суспільства.

Ми в Асоціації правників проводили внутрішнє дослідження, вивчаючи сприйняття нашої організації її основними стейкхолдерами­членами. Така вправа допомогла нам зрозуміти ключові потреби та очікування від діяльності нашої організації. Відтак, членами АПУ стають через можливість отримати такі переваги: навчатись у лідерів своєї справи, спілкуватись із найуспішнішими представниками професії, брати участь у розробці законодавчих ініціатив, отримувати захист своїх професійних прав, реалізовувати свій лідерський потенціал та, звісно, відпочивати у колі колег та однодумців.

Однак щоб усі можливості, які надає асоціація, були використані повною мірою, треба займати проактивну позицію. Закони самі не пишуться і лідерство — це про відповідальність і важку роботу. Тож щоб реалізувати себе у професійній організації і згодом отримати іміджеві і не тільки бонуси, треба бути активним, ініціативним і наполегливим. Хоча ця порада є універсальною, недарма ж кажуть, що треба нахилитися, щоб води напитися.

Тож якщо ви прагнете отримати щонайбільше переваг від членства, вам необхідно, по­перше, переконатись, що ви отримуєте електронний вісник з новинами та подіями, підписатися на Facebook (QR коди), Instagram, Telegram та YouTube Асоціації. Це допоможе бути в курсі всіх подій, що проводить наша організація, а їх понад 380 на рік. Беручи участь у заходах, ви долучатиметесь до обговорення останніх новел законодавства та будете в курсі останніх змін. Якщо ви прагнете ділитись своїм досвідом з колегами, звертайтесь до секретаріату для організації фахової дискусії. Бажаєте долучатись до законодавчих ініціатив — формуйте пропозиції для рад комітетів. Якщо ж для вас важливими є нові контакти та знайомства — чекаємо вас на форумах та конференціях АПУ.

Асоціація правників України є відкритим майданчиком для розвитку професійного та лідерського потенціалу, ми завжди вітаємо всі ініціативи та ідеї, бо тільки коли ми разом — наш голос гучніший!

-->