Проза життя: Правила життя
Володимира МАРЧЕНКА

Усе своє свідоме життя герой нашої рубрики присвятив нотаріату. Цей напрям професійного розвитку він визначив для себе ще у 1993 році, коли став державним нотаріусом у Першій феодосійській державній нотаріальній конторі АР Крим. І вже наступного року зареєстрував та розпочав приватну нотаріальну діяльність. Захоплення обраною справою виявилось настільки сильним, що дало наснаги і поштовх до доволі плідної наукової роботи та громадської діяльності, яка вилилась у понад сто статей, а також низку книг, присвячених специфіці нотаріальної діяльності. Сьогодні він шеф­-редактор науково-­практичного журналу «Мала енциклопедія нотаріату», організатор та голова оргкомітету щорічних «Клубних Зустрічей Нотаріусів», автор ідеї проведення Всеукраїнського щорічного конкурсу «Єдина нотаріальна практика» та номінації «Нотаріус року». А його діяльність на користь професійної спільноти неодноразово було відзначено низкою нагород, почесних грамот і дипломів. Та багатьом він відомий з 2016 року як президент Нотаріальної палати України. Тож пропонуємо ознайомитись з правилами життя Володимира МАРЧЕНКА

Якщо плануєте присвятити себе нотаріату — вивчіть Кодекс професійної етики нотаріусів України. Нотаріус повинен мати міцні моральні принципи, високий рівень відповідальності, бути винятково людяним та ніколи не йти на компроміси з власною совістю.

У нотаріальній справі найважливіше правильно розставити пріоритети та пам’ятати, що в центрі уваги завжди стоїть доля людини.

Завжди захоплювався вмінням людей об’єднуватися задля досягнення спільної мети. Колеги­нотаріуси, зокрема актив нашого самоврядування, надихають працездатністю, жертовністю, сміливістю та командним духом.

Якби я не обрав юриспруденцію, то міг би стати абсолютно спокійним та здоровим. Професія правника нівелює такі можливості.

Найкраща професія — та, яка співпадає з власним хобі.

Головний професійний опонент завжди знаходиться всередині вас. Ніколи не шукайте опонента на стороні, працюйте над собою.

Оглядаючись на пройдений життєвий шлях, я одразу ж знову впевнено дивлюся вперед, бо відчуваю моральний обов’язок орієнтуватися на успішне майбутнє.

Своїх дітей намагаюсь навчити тримати серце та розум відкритими до будь­яких новацій. Світ стрімко змінюється, і щасливим зуміє бути той, хто перебуває в гармонії з цим світом.

Відносини нотаріату, держави і суспільства — тріумвірат, який повинен базуватися на принципі верховенства права.

Ключова проблематика нотаріату в Україні — не унікальна: колізійність законодавства, низький рівень правової культури суспільства, політичні маніпуляції.

Серед змін, які необхідні у сфері нотаріальної діяльності, — запровадження єдиної нотаріальної практики, побудова Е­нотаріату, законодавче закріплення саморегулювання професії. Основними регуляторами розвитку нотаріату повинні бути етичні норми та підвищення професійного рівня.

Щоденна праця нотаріуса — це перебування на найвищому рівні чутливості до потреб та прав кожної людини, яка звертається до нотаріальної контори.

Вільний час — це предмет розкоші.

Найголовнішим своїм професійним досягненням вважаю те, що нотаріат України — це єдина команда.

Усе своє свідоме життя я довіряю друзям — найчастіше саме вони допомагають у критичних ситуаціях.

Зазвичай мої друзі знаходяться в опозиції до системи.

В людях ціную постійне прагнення до самовдосконалення: щодня у кожного з нас є всі можливості, щоб стати кращими за тих, ким ми були вчора.

Серед особистостей, які мене вразили, — мої дід, бабуся та прабабуся, особливо їхні життя під час примусової колективізації, декількох голодоморів, війни та повоєнного часу. А зараз захоплююсь та низько вклоняюся тим людям, які боронять нашу незалежну Україну.

Найважливіший життєвий урок — цінувати батьків, рідних та друзів за життя, кожного дня, адже вони інколи несподівано та рано нас покидають.

Якщо життя це гра — то грайте білими!

Найкращий спосіб отримати результат — почати діяти.

Усе буде добре або навпаки. Але потім все одно буде добре.

-->