Світ: Новини звідусіль

Життя з чистого аркуша

Коаліція юридичних фірм та адвокатських груп зі штату Мічиган у США об’єдналася, щоб запустити мережу підтримки Great Lakes Expungement Network, спрямовану на допомогу жителям цього регіону позбутися своїх судимостей. Це дозволяють нові закони штату, що набули чинності минулого місяця і стосуються легких злочинів, зокрема пов’язаних із канабісом.

Прихильники нових законів «Чистого аркуша» («Clean Slate») заявляють, що це дозволить людям, які вже сплатили борги перед суспільством, отримати більше можливостей — таких, як право на краще житло та гідну роботу. Наприклад, закони розширюють права на погашення до трьох кримінальних злочинів, хоча, з іншого боку, виключають з цього списку деякі тяжкі злочини, особливо ті, що передбачають максимальне покарання у в’язниці.

Однак не всі, хто міг би підпасти під цю програму лояльності, обізнані про свої права або не розуміють, яким чином вони могли б ними скористатись та звільнитися від тягаря минулого. Тож у відповідь юристи створили мережу консультацій, яка дасть змогу цим людям знайти можливість знову повернутися в суспільство.

Мережу також підтримали некомерційні організації Redemption Foundation та Sons & Daughters United.

 

Німеччина долає «цифрову упередженість»

Уряд Німеччини намагається позбутися старої та громіздкої бюрократії — нові закони цієї країни покликані зробити електронну ідентифікацію простішою та ефективнішою. Як повідомляє The Guardian, незалежно від того, чи реєструють громадяни країни нове місце проживання, дитину чи автомобіль або подають заяву на аліменти чи водійські права, в майбутньому вони зможуть це зробити за допомогою мобільного телефону у поєднанні з цифровим посвідченням особи. Згідно з новим законодавством, картка стане доступною громадянам уже у віці від 16 років і буде дійсною протягом 10 років. У поєднанні з шестизначним кодом та мобільним пристроєм (телефон або планшет) процес ідентифікації стане схожим на той, що використовується в інтернет-банкінгу чи електронних покупках. Проте суспільству доведеться подолати «цифрову упередженість», що є наслідком історичного минулого, пов’язаного з нацистською та ГДР диктатурою. Крім того, деякі експерти з безпеки зауважують, що німців змушують оцифровувати своє життя проти власної волі. А такий ID надасть правоохоронним органам та податковим службовцям надто широкий доступ до інформації громадян та посвідчень особи. І все ж таки уряд уже пообіцяв, що близько 575 послуг буде оцифровано за новою системою, прийнятою Бундестагом.

-->