Світ: Новини ринку

В ETERNA LAW новий партнер та керівник практики Government Relations

Андрій Тростин приєднався до команди ETERNA LAW як партнер і керівник практики Government Relations. Його досвід включає побудову комплексних GR-стратегій на регульованих ринках, участь у розробці і реалізації нормативно-правових актів, а також здійснення ефективних заходів захисту бізнес-інтересів компаній у діалозі з державними органами. Крім того, Андрій Тростин займався впровадженням систем протидії порушенням прав інтелектуальної власності та незаконної торгівлі, трансформацією бізнес-процесів і управлінням продажами на високо регульованих ринках. До приєднання до ETERNA LAW пан Тростин будував тривалу кар’єру у Philip Morris в Україні, на Кавказі і в Молдові — лідера найбільш зарегульованих ринків. Зокрема, обіймав посаду керівника в департаменті зовнішніх зв’язків, реалізовував проєкти у фіскальній і регуляторній сфері, відповідав за протидію незаконній торгівлі та порушенням прав інтелектуальної власності в Україні, Вірменії, Грузії та Молдові. Крім того, Андрій керував відділами фінансів, продажів і проактивної комунікації продукції зі зниженим ризиком.

 

Sayenko Kharenko посприяла реструктуризації боргу ДТЕК

Sayenko Kharenko виступила українським юридичним радником спеціального комітету власників облігацій у зв’язку з реструктуризацією боргу ДТЕК, найбільшої приватної енергетичної компанії України, на суму 2 мільярди доларів США. Реструктуризацію успішно здійснено із застосуванням двох «планів врегулювання» (schemes of arrangement) за англійським правом, санкціонованих англійськими судами. Відповідно до її умов, наявні єврооблігації та банківський борг «ДТЕК Енерго» були конвертовані у два нові випуски єврооблігацій: єврооблігації «ДТЕК Енерго» на суму 1,65 мільярда доларів США з відсотковою ставкою 7 % і терміном погашення 31 грудня 2027 року, а також єврооблігації «ДТЕК Нафтогаз» на суму 425 мільйонів доларів США з відсотковою ставкою 6,75 % і терміном погашення 31 грудня 2026 року. Очікується, що за рахунок зниження відсоткових ставок, продовження терміну погашення, а також зменшення боргового навантаження угода забезпечить більш стабільну структуру капіталу «ДТЕК Енерго». Команду Sayenko Kharenko, яка працювала над угодою, очолив партнер Ігор Лозенко, до її складу входили юрист Денис Наконечний і молодший юрист Олександр Мотін. Партнер Олександр Друг консультував із питань вирішення спорів, старша юристка Наталія Гутаревич — з питань, пов’язаних із енергетикою, партнер Максим Назаренко і старша юристка Анастасія Боднар — з питань антимонопольного законодавства, старший юрист Михайло Гринчишин — з корпоративних питань і старший юрист Антон Керімов-Вараницький — з питань оподаткування.

 

Маркіяна КЛЮЧКОВСЬКОГО включено до списку арбітрів CAS

Партнер Asters Маркіян Ключковський включений до списку арбіт­рів Спортивного арбітражного суду (CAS) — незалежної міжнародної установи з вирішення спортивних спорів. До списку CAS входять близько 300 арбітрів з 87 країн, обраних за критерієм визначної експертизи у галузях міжнародного арбітражу та спортивного права. Наразі до списку включені тільки три юристи, які є громадянами України. Маркіян Ключковський став першим в історії партнером української юридичної фірми, включеним до списку арбіт­рів CAS. Як провідний експерт у галузі спортивного права в Україні, пан Ключковський надавав консультації багатьом спортсменам та спортивним клубам. У тому числі захищав їхні інтереси у CAS. Зокрема, раніше Маркіян був обраний Міжнародним олімпійським комітетом для представлення інтересів спортсменів-олімпійців у спеціально створеному підрозділі CAS (Ad Hoc Division) на зимових Олімпійських іграх 2014 року. А також був членом палати з вирішення спорів Української асоціації футболу та обіймав посаду віцепрезидента Української Прем’єр-Ліги.

 

L.I.Group у Верховному Суді здобула вперше в Україні досудову санацію за новим КУзПБ

ЮК L.I.Group здобула постанову Верховного Суду залишити в силі досудову санацію, захищаючи інтереси одного з найбільших промислових підприємств в Україні — ПрАТ «Дніпровський металургійний завод». Це перша в Україні досудова санація за нормами Кодексу України з процедур банкрутства в дії, погоджена судами трьох інстанцій.

Складність справи полягала в тому, що не було будь-якої судової практики щодо застосування процедури досудової санації за Кодексом, тому виникала велика кількість питань від учасників справи стосовно правильності визначення умов порядку досудової санації боржника, її строків тощо. Однак юристи ЮК L.I.Group довели, що обраний боржником порядок повністю відповідає вимогам, встановленим у новому Кодексі, та узгоджується з його нормами. Оскільки здобута командою L.I.Group постанова суду касаційної інстанції є першою в Україні, в межах якої розглядалася процедура досудової санації згідно з нормами Кодексу України з процедур банкрутства, то саме її висновки буде покладено в основу формування всієї подальшої судової практики.

Інтереси клієнта в судових засіданнях також представляли радник ЮК L.I.Group Юрій Моісеєв та адвокатка ЮК L.I.Group Вікторія Михайлова.

-->