№5 Травень 2021 року → У вільний час

Читальня: З парламентським привітом

Є чим порадувати книгоманів та книгоманок, окрім новинок нижче: парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики вирішив підтримати два законопроєкти, які мають піти на користь українському книговиданню. Йдеться про законопроєкти під № 5238 та № 5239, які передбачають звільнення від ввізного мита та ПДВ при ввезенні обладнання для видавництв і поліграфічних підприємств, а також податку на прибуток від видавничої діяльності, виготовлення книжок та їх розповсюдження. Заощадження має піти на впровадження нових технологій, поліпшення матеріально-технічної бази та виплати роялті. Є надія, що не тільки книжок в Україні буде видаватись більше, але і їх читачів побільшає. Поки результати опитувань змушують плакати і скупати ті книжечки, щоб їх хоч хтось почитав

 

КНИГА: Химерний Київ. Легенди лякачки та цікавинки

АВТОР: Тетяна Стрижевська

ІЛЮСТРАЦІЇ: AVE

ВИДАВНИЦТВО: Портал

Не новинка, але до Дня Києва не можна не згадати цю книжку. Вона розрахована на підлітків та їхніх батьків. Можна використовувати і гостям міста, проте, мені здається, що саме киянам буде цікаво дізнатись про будинки і місця, які трапляються щодня по дорозі.

У книжці всі місця, що пов’язані з химерами і дивовижами. Будинки з чудернацькими деталями, таємничі історії, загадки й чудеса. Нехай більшість міських легенд — лише вигадки й забобони, та це чудова нагода погуляти Києвом, відшуковуючи згадані в книжці будівлі й куточки.

Унікальність видання — це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту:

— друкована книжка;

— детальний бекґраунд за QR-кодом;

— ігрова закладка.

А для юристів — історія про випускника юрфаку, який працював у цирку. І так, це про минуле

 

КНИГА: Дивовижні паразити. Рослини, гриби, тварини

АВТОР: Олена Васнецова

ІЛЮСТРАЦІЇ: Федір Владимиров

ВИДАВНИЦТВО: Моноліт-Bizz

Книга з досить неприємними ілюстраціями та не самими приємними паразитами розрахована на вік 7–14 років та на допитливих читачів. Звичайно, серед паразитів є симпатична омела чи зозуля, а деякі гриби-паразити, наприклад кордицепс і пеніцилін, корисні і мають велике значення для здоров’я людини. Загалом у книжці повно історій про тварин-паразитів, комах-паразитів, червів-паразитів, рослин-паразитів та їх нелегке життя.

 

КНИГА: Шляхи життя

АВТОР: Фредрік Бакман

ПЕРЕКЛАД: Лев Грицюк

ВИДАВНИЦТВО: #книголав

Зірковий письменник видав книжку з оповіданнями, ми чекаємо на неї у червні. На що очікувати? На два оповідан­ня: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». В одному йдеться про те, що найгеніальніші люди можуть втратити пам’ять, але при цьому не втрачають тепла в стосунках. А в другому — як одне знайомство може змусити переосмислити свої помилки і прийняти кардинальне рішення, яке врятує чиєсь життя.

Традиційно, але кожен із цих текстів зворушує, викликає емоції та спонукає задуматися про життя. Про великі й маленькі вибори, які доводиться робити. Про справжню цінність і сенс досягнень, перемог та невдач. Про жертовність, кохання та любов. І про смерть — про те, що відбувається, коли подорож закінчується.

 

КНИГА: Що я знаю про роботу кав’ярень. Реалії бізнесу від власника мережі 3fe Coffee

АВТОР: Колін Гармон

ПЕРЕКЛАД: Олена Любенко

ВИДАВНИЦТВО: Наш Формат

Кав’ярні — що може бути зрозумілішим? Автор книги — Колін Гармон, власник мережі 3fe Coffee, чотириразовий переможець Чемпіонату барист Ірландії, фіналіст Всесвітнього чемпіонату барист. Із 2009 року відкрив чотири кав’ярні в Дубліні, що стали популярними серед місцевих і туристів.

Колін похитне ідилічне уявлення про бізнес з кавою, він покаже, які можуть бути проблеми з вибором локації, пошуками персоналу, сервісу, нюансами заварювання тощо. Цілком можливо, ви і не думали полишати юридичну практику, але до кав’ярні будете заходити як досвідчений користувач.

 

КНИГА: Зізнання книголюба

АВТОР: Ґрант Снайдер

ПЕРЕКЛАД: Марина Дубина

ВИДАВНИЦТВО: Рідна Мова

Мальопис для всіх, хто любить читати книжки. Навіть для тих, хто злегка одержимий книжками. Можливо, саме його прочитали депутати з Комітету, який підтримав книговидання.

Комікси на одну-дві сторінки присвячені книголюбству в усіх сенсах — від дитячого фанатизму до читацьких звичок і письменницьких страждань. Ця сповнена сюрпризів книжка точно не залишить байдужими книголюбів будь-якого віку, хоча зазначено, що вони для дорослих.

 

КНИГА: Книга бармена. Основи приготування коктейлів

АВТОР: Джеффрі Морґенталер, Марта Голмберг

ПЕРЕКЛАД: Христина Демидюк

ІЛЮСТРАЦІЇ: Аланна Гейл

ВИДАВНИЦТВО: Видавництво Старого Лева

Найважливіша книга літа — про коктейлі! Тим більше, невідомо, коли на нас новий локдаун чекає.

Джеффрі Морґенталер, здобувши диплом архітектора, несподівано обрав справою життя своє хобі — барменство. Автор, якого зараз вважають одним із найзнаменитіших барменів, розкриває таємниці світу напоїв: які обов’язкові елементи смачного коктейлю, до яких деталей слід проявити увагу, які компоненти краще приготувати самотужки, а які — придбати. Історії виникнення найвідоміших коктейлів, особ­ливості виготовлення і застосування компонентів (соків, сиропів, гарнішів, настойок), техніки змішування напоїв і, звісно ж, рецепти — усе це ви знайдете у цьому посібнику — першому в Україні спеціалізованому виданні для барменів.

 

КНИГА: Комахи на всі 100%

АВТОР: Вальтер Фогато

ІЛЮСТРАЦІЇ: Ізабелла Гротт

ПЕРЕКЛАД: Ярослава Хоменко

ВИДАВНИЦТВО: Nebo BookLab Publishing

Якщо у вас попереду літо з дітьми і на природі, то варто подумати про цю велику книжку. Велику — розмір такий, у дорозі машиною чи в купе не погортаєте.

Головна родзинка видання — всі комахи подані в їх реальному розмірі, тому можна порівняти чи більше жало оси за щелепи вусача-титана велетенського? А якої довжини кінцівки мурахи-велетня, знаєте? Може, не всі комахи такі маленькі, як тобі здається? Також зрозумілими словами подана інформація про вагу та швидкість пересування комах, як вони полюють і розмножуються.

Чудовий варіант для тих, хто побоюється комах, адже страхи відступлять, коли комашка стає зрозумілою.

 

КНИГА: Готуємо по-українськи

АВТОР: Зоряна Івченко

ВИДАВНИЦТВО: Урбіно

Це новинка, але Урбіно готує зараз ще одну книжку Зоряни Івченко — «Літо на тарілці». Зоряна — професійна фуд-фотограф і кулінарна авторка. Вона співпрацювала із зарубіжними кулінарними сайтами та видавництвами, для яких приготувала й сфотографувала кількасот страв. Загалом фуд-фото авторки купували видання більш ніж із тридцяти країн.

У першій книзі представлена сучасна українська кухня — поєднання традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля. Усі рецепти випробувані авторкою особисто.

 

КНИГА: Дракула Брема Стокера

ІЛЮСТРАЦІЇ: Рой Томас, Майк Міньйола

ВИДАВНИЦТВО: Видавництво у партнерстві з Fireclaw

Партнерство українських видавництв зробило подарунок майже до 30-річчя виходу фільму Френсіса Форда Копполи «Дракула Брема Стокера». Мальопис виходить у червні, точно в перекладі, але, на жаль, поки не зазначено кого саме.

А я нагадаю, що у 1992 році одночасно з кіноадаптацією роману «Дракула» вийшла графічна адаптація фільму. Рой Томас та Майк Міньйола майстерно перенесли моторошну постать графа на папір. Граф Дракула у виконанні Гері Олдмена не тільки назавжди змінив уявлення про вампірів і став культовим персонажем світової культури, але і є «дідусем» усіх закоханих вампірів. А прийоми Копполи, коли тінь персонажа робить дії, на які сам персонаж ще не наважується, — стали класикою.

 

КНИГА: Добре бути ірраціональними

АВТОР: Ден Аріелі

ПЕРЕКЛАД: Дзвінка Завалій

ВИДАВНИЦТВО: Видавництво Старого Лева

Коли «нераціональний» — це комплімент. Він у книжці «Добре бути ірраціональними. Як мислити нелогічно та отримувати несподівані переваги» поведінкового економіста Дена Аріелі. Автор ділиться результатами експериментів і розповідає, якими насправді нераціональними є люди. Проте Ден вважає, що така ірраціональна природа й робить нас прекрасно людяними і додає життю фарб — наприклад, наша здатність знаходити сенс у роботі, закохуватися в наші творіння та ідеї, готовність довіряти та здатність адаптуватися. Книжка також є чудовим прикладом, по-перше, мистецтва сторітелінгу, а по-друге, здатності автора пояснювати важкі та складні психологічні поняття простими словами.

-->