Проза життя: Правила життя
Інни Хомич

Гостя нашої традиційної рубрики — Інна Хомич — свого роду неформат і неформал нашої юридично-адвокатської спільноти. За кейсами «Нової Пошти», директором з правових питань якої є Інна, затамувавши подих, стежить вся країна. Її характеризує неординарний погляд як на новації, так і на доволі буденні речі, нестандартний підхід у баченні ролі юридичної служби в компанії, взаємини влади та бізнесу. З одного боку, за її плечима 22-річний досвід правозастосування, захист кандидатської дисертації з трудового права, низка нагород та визнання. З іншого — зміна посади топменеджера на державній службі на невизначеність і невідомість бізнес-середовища. Що це — бажання епатувати чи постійний пошук себе? Дізнаємося про її правила життя

Мій робочий ранок починається з величезної чашки японської матчі і читання чогось корисного і приємного, адже, як стверджують нейробіологи, гарно написаний текст викликає виділення дофаміну в мозку. Якісне чтиво так само, як і смачна їжа, релакс у ванній чи теплі обійми, дає відчуття задоволення.

Перші кроки в професії згадую з посмішкою та великим соромом! Не уявляю, яке терпіння мали наші перші наставники, щоб витримати всі «косяки» так званих молодих фахівців, які приходили до них на роботу. Зважаючи на те, що я натура дуже енергійна, можете не сумніватися, що таких «зальотів» у мене було значно більше, ніж у більш врівноважених колег.

Найбільше відчуття успіху приходить саме тоді, коли все йде за планом. А коли все вдалося і перемога на твоєму боці, але все це було «на шпагаті», я не відчуваю задоволення. Така вже в мене натура: саме передбачуваність дозволяє відчути затишок і комфорт. Мабуть, тому департамент управління ризиками з’явився і розвивається в нашій групі саме у дирекції з правових питань.

Зазвичай багато ілюзій… з приводу ілюзій, на мою думку, мав рацію Лопе де Вега: «Хто мало бачив, той багато плаче!».

Справлятись зі складними ситуаціями допомагає підтримка рідних і близьких людей. Тих, з ким можеш бути беззахисною, спантеличеною, без відповідей на всі питання та виклики долі.

Серед головних проблем сучасної юриспруденції я б виокремила величезне відставання норм права від життєвих реалій та інертність державних органів у розв’язанні цієї проблеми. Більшість із нас, принаймні останнім часом, перейшли до онлайн-послуг, а як врегульована електронна торгівля?.. Як захищений споживач?.. Це риторичні питання.

Лідерство — це готовність жертвувати, це готовність у разі виникнення проблем зробити крок уперед, а у буденній роботі — мати мужність відійти вбік та дати можливість розквітнути чужому таланту.

Наша команда — дуже крутий набір «Лего»: можна зібрати будь-яку конструкцію і реалізувати будь-який проєкт, бо більшість учасників нашої команди — професіонали з багатостороннім досвідом роботи, а доповнюють команду молоді юристи з допитливим мозком і свіжим сприйняттям світу.

У своєму оточенні прагну бачити відвертих, чесних і прямих людей, на яких можна покластись як на надійного партнера у шлюбі: і в радості, і в біді.

Будувати відносини — це кропітка і делікатна робота. Дружба зобов’язує. Зобов’язує вникати в чужі проблеми, навіть коли тобі і самому непереливки. У мене людські стосунки асоціюються з кришталевою вазою: вона може бути міцною і тішити вас довгі роки, але при неналежному поводженні тьмяніє чи розбивається вщент.

У людях найбільше ціную людяність, сміливість, відвертість, здатність підніматись після кожної поразки.

А від себе вимагаю чесності, справедливості і сили.

Найголовніше для професіонала — бути відданим справі, допитливим, шукати в професії задоволення, а не гроші. Гроші знайдуть вас самі, якщо у справу вкладено душу.

Важливо завжди залишатися собою і триматися саме своїх цінностей. Хочеш родину і сімейний затишок, то і не відкладай це «на потім», на той далекий час, коли наздоженеш успішний успіх. Таке «потім» може ніколи не прийти. А коли вже ти хочеш кар’єру, то присвячуй їй усе життя і не вважай себе непов­ноцінною людиною через відсутність сирників за сніданком та власноруч маринованих грибів у коморі.

Життя вдалося, якщо в тебе спокій на душі і немає жалю на кшталт: «Почати б усе спочатку!..».

Серед видатних постатей, які викликають захоплення, «щасливий Одисей» — Адріан Картон де Віар. Оце так жага до життя, перемоги та битв!

У вільний час розважаю кота, читаю, дивлюсь фільми чи коротенькі серіали, подорожую. Люблю побути на самоті, помріяти, поміркувати.

Найкращий подарунок — у який вкладено турботу і щирий інтерес до мене. Якщо чашка, то така, як я люблю, якщо квіти, то точно не в горщику. Універсальні подарунки на кшталт картин, бонсаїв, бронзових коней і решти дорогих безглуздостей мене дивують.

Давно мрію… поїхати в Індію тижні на три, неодмінно заїхати у Двараку, яка до 1982 року вважалась вигадкою давньоіндійського епосу. Такий собі ляпас нашій зарозумілій цивілізації: науковці століттями вважають її міфічним містом Крішни, а вона на тобі — знайшлась на дні Аравійського моря!

Усе буде добре, адже все, що робиться, на краще. Важливо тільки сприймати все філософськи та запастися терпінням, щоб розгледіти це і спостерігати, як перетворюється все нав­коло вас. Іноді не треба боятися того, що на ваших очах руйнується весь ретельно вибудований світ чи земля йде з-під ніг. Насправді, це може бути найкращим, що станеться у вашому житті. Я це знаю напевно!

-->