Подія: З місця в кар’єру

Ідеальний юрист та ідеальний роботодавець — про те, якими вони бачать один одного, дискутували учасники Дня кар’єри в Legal High School

День кар’єри, що відбувся 5 листопада ц.р. у столичній INVERIA, набирає все більшої популярності серед роботодавців та здобувачів професії юриста, спонукаючи юридичну спільноту до всебічного професійного та особистісного розвит­ку. Організатором заходу виступила освітня платформа Legal High School за сприяння генерального партнера — CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

«Зумери VS міленіали: зіткнення поколінь у робочому процесі» — ключова тема, з якої розпочався LHS Discussion HUB, де учасники обговорили протиріччя та світоглядні позиції професіоналів різного віку і спробували віднайти точки дотику для ефективної співпраці. Якщо свого часу молодь готова була працювати на віддалену перспективу за невелику винагороду та була вмотивована йти на певні жертви, то нинішнє покоління все менше уваги приділяє суспільному визнанню. Однак вони більш волелюбні, а можливість проявляти креатив мотивує їх у більшій мірі, вони надзвичайно мобільні й легко змінюють місце роботи. Тож торкнулись і почасти не співмірних реаліям очікувань зумерів щодо зарплати — юристу­початківцю доведеться знизити амбіції, зорієнтуватися на «гру в довгу» та показати себе у справі, перш ніж претендувати на кадрові висоти та відповідний дохід. Партнери юридичних фірм посперечались і про соціальні мережі — для одних це хороший інструмент, який швидко опановує молоде покоління правників, а для інших — фактор впливу, який спотворює цінності в суспільстві та сприяє некритичному сприйняттю інформації.

Крім того, учасники пройшли майстер­клас з підготовки до співбесіди та створення резюме для влаш­тування на роботу у топові юридичні фірми, який провела Людмила Куса, керівниця практики вирішення спорів GRACERS Law Firm. Її основні рекомендації — ніколи не недооцінювати себе, вміти проявити креативність та бути пунктуальними. А також знати, що потенційний роботодавець сьогодні ретельно відстежує соціальні мережі, де ваша представленість має бути на відповідному рівні. «У соціальних мережах потрібно зберігати нейтралітет та залишатися максимально етичним у питаннях політики, релігії та цінностей», — рекомендувала учасникам, у свою чергу, Альона Дураєва, ­HR­директорка ЮК TCM Group Ukraine. Її майстер­клас на тему «Твоя сторінка в соціальних мережах очима роботодавця» акцентував увагу слухачів на тому, що для професіонала першочергове завдання соціальних мереж — це побудова персонального бренду та бренду роботодавця.

Учасникам Дня кар’єри юрфірми­роботодавці пропонували ­також вакансії, презентувавши власні стенди. А спікери давали відповідні поради щодо їх здобуття. Наприк­лад, на думку начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області Тараса Лукаша, посада помічника судді може стати вдалим стартом для юридичної кар’єри та допоможе набути необхідних ­професійних навичок. У свою чергу, Тетяна Бугасова, виконавча директорка CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, розповіла про плани залучення студентів на стажування у свою компанію, алгоритм відбору, вимоги до кандидатів та перспективи і можливості для подальшого зростання.

Модератором LHS Discussion HUB «Конкуренція серед молодих правників: кому віддають перевагу топові юрфірми та юрдепартаменти?» виступила Олена Миронишена, адміністративна директорка ETERNA LAW. Таким чином учасники дискусії підбили підсумки Дня кар’єри щодо портрета ідеального кандидата на вакансію юриста.

-->