Хобі: Музичний клас

Знаєте, чим відрізняються матеріали українських журналістів від іноземних? Там правило хорошого тону полягає в самій історії. Недостатньо показати людину під час певної події, для класної роботи потрібно розповісти і через деякий час про те, що відбувається нині і чим завершилася та, попередня, історія. Так ось, Антон Коваль, партнер «Дубинський і Ошарова», цієї осені записав альбом власних пісень. І ви навіть не підозрювали, що тепер на будь-якій музичній платформі можна почути пісні одного з найкращих IP-юристів. Чи переманить шоу-біз Антона Коваля на свою сторону — читайте!

 

Антоне, ми спілкувались навесні щодо вашого хобі. Тоді ви говорили, що записуєте в студії окремі пісні і готуєте альбом. Коли він з’явився на світ і в якому вигляді?

Так, це було незабутнє спілкування і, звичайно, я щиро радий його продовжувати. Отже, з того моменту у вільний від юридичної роботи та захисту прав інтелектуальної власності час наполегливо працював над своїми піснями як удома, так і в студії звукозапису, щоб видати альбом саме до свого дня народження — 8 жовтня. Запланував собі такий своєрідний творчий подарунок! Дуже хотів встигнути саме до цієї дати, адже час летить досить швидко, життя минає. Раніше я вже полишав творчість і майже двадцять років не займався музикою. Тому відкладати своє хобі до пенсії більше не хотів. Одного дня зрозумів, що життя не видається мені повноцінним, я не почуваюся по­справжньому щасливим. Лише ціною великого бажання, часу, натхнення, наполегливої праці та титанічних зусиль, з посильною допомогою коханої, рідних, друзів­музикантів, а також студії звукозапису мені, врешті­решт, вдалося здійснити свою дитячу мрію! Саме в обід 8 жовтня 2021 року я вже тримав у руках перший примірник свого щойно виготовленого омріяного диска. Я відразу ж надіслав свій альбом для розміщення на популярних онлайн­майданчиках SPOTIFY, YOUTUBE, APPLE MUSIC, TIDAL, AMAZON MISIC, DEEZER, QOBUZ та інші. Через десять днів, 18 жовтня 2021 року, після проходження верифікації та інших необхідних процедур, альбом уже був доступним для прослуховування онлайн. Для зручності я створив єдине посилання, за яким альбом можна легко знай­ти та прослухати на будь­якому з онлайн­майданчиків:
https://songwhip.com/kovalanton.

Також у мене є диск із записом альбому, який я буду радий подарувати слухачам, у чиїх серцях та душах моя музика та мої пісні знаходять відгук.

Окрім того, в процесі запису, вже після завершення роботи над кожною окремою піснею альбому, я завжди викладав її кінцевий варіант для вільного прослуховування на ресурсі soundcloud.com, на якому і зараз можна знай­ти та прослухати абсолютно всі пісні альбому.

 

Що для вас виявилось найскладнішим під час запису саме альбому?

Це була дуже цікава, кропітка та комплексна творча робота, яку я виконував у своєму житті вперше.

Спочатку обрав чотирнадцять пісень, які написав до початку запису альбому та які хотів об’єднати спільною ідеєю в альбомі. Потім я тренувався грати і співати кожну з них від початку і до кінця ­самостійно вдома, дописував слова, створював мелодії, додавав акорди, працював над найдрібнішими деталями. Складав партії ритм­гітари, басові партії, а також, у міру своїх здібностей, гітарні рифи, які, на мій погляд, могли найбільш гармонійно підійти до кожної пісні. Після цього я розмірковував над аранжуванням кожної окремої пісні, а також тренувався заспівати їх якнайкраще, вловити своє справжнє звучання. Потім той самий творчий процес продовжувався вже у студії звукозапису, часом до двох годин ночі, і то ще була не межа! Спочатку я грав та записував партію ритм­гітари, басові партії, потім гітарні рифи, після чого починав співати пісню. У середньому співав кожну пісню від п’яти до десяти разів і за результатами прослуховування зроблених записів обирав той самий дубль свого вокалу, який видавався мені найкращим з усіх зроблених у студії. У цю творчу роботу я максимально вкладав свої душу та серце, частинку себе та завжди залишався чесним і щирим. Після цього студія звукозапису починала зводити найперший чорновий варіант пісні, здійснювала її аранжування та наповнення клавішами, ударними, перкусією, електрон­ними та іншими музичними інструментами. Ми разом прослуховували пісню, щось коригували, додавали чи змінювали задля отримання кращого звучання. Після цього я посилав отриману від студії чернетку пісні своєму другу — молодому талановитому музиканту Дмитру Дубинському у Швейцарію, щоб він міг послухати, висловити свої думки, створити та записати за допомогою спеціальної комп’ютерної програми свої партії соло­гітари, без яких пісні видавались мені сирими та незавершеними. Як я радів кожній гітарній партії Дмитра! Кожна його партія була справжнім музичним витвором, тому вважаю, що саме з його професійними партіями мої пісні зазвучали по­справжньому, саме таким чином, як їх собі і уявляв. Я повністю довірився Дмитру та студії звукозапису і відчував справжнє задоволення та щастя від спільної творчої роботи. Після отримання записаних гітарних партій я надсилав їх до студії звукозапису для якнайшвидшого кінцевого зведення кожної пісні. Потім ми разом слухали фінальну версію кожної з пісень, змінювали ще щось, допрацьовували і, врешті­решт, завершували роботу та переходили до наступної пісні.

Найскладнішим у цьому процесі для мене, мабуть, було гарно заспівати всі пісні, щоб достовірно передати слухачам усі мої думки та емоції, закладені в них. І проблема була не лише у моїх вокальних здібностях, над удосконаленням яких я постійно працюю, а ще й у тому, що я не є професійним вокалістом і у піснях не створюю собі ніяких образів, а залишаюсь винятково самим собою. Пишу та співаю свої пісні лише для себе, коханої, друзів, домашньої кішечки, і це дарує мені радість. Більше того, я взагалі раніше ще ніколи не співав пісні окремо від гри на гітарі, що було необхідним задля якісного студійного запису кожної пісні. Мені здавалося, що я зможу краще заспівати кожну пісню саме тоді, коли буду одночасно зі співом грати пісню на гітарі. Однак мені пояснили, що у студії професійний запис вокалу робиться завжди окремо від гри на гітарі. Спочатку це було трохи незвично і у мене не дуже гарно виходило, але з кожним дублем ставало дедалі краще. Часто я переспівував уже записані вокальні партії від самого початку, тому що мені все одно не подобалось моє звучання. Однак після проведеної роботи над помилками вже відчував, що дійсно краще заспівав пісню і був справді задоволений кінцевим результатом!

 

Кому або чому ви його присвятили? 

Мені здається, що назва альбому — «Вона Любов» — уже говорить сама за себе. Я присвятив альбом найціннішому для мене почуттю — любові, заради якого я готовий на все! Усі пісні альбому так чи інакше стосуються цього неймовірного та сильного почуття, яке переповнює моє серце та душу і дарує мені великі сили для життя. Через це почуття розкриваються всі мої думки та погляди, які я щиро висловлюю слухачам. У піснях я з любов’ю звертаюсь до своєї коханої, свого досвіду, заповітних бажань та мрій, до відносин та цінностей, які мені близькі, до життя та щиро висловлюю свої емоції і почуття. Також хотів би зізнатися в тому, що особисто пережив усі емоції кожної пісні, тому можу підписатися під кожним проспіваним словом.

Мені також здається, що відповідь на питання, кому або чому я присвятив альбом, дає обкладинка альбому, на якій моїми долонями та долонями моєї коханої зображене серце, з якого наче виринає гриф моєї гітари з одним із основних акордів «До Мажор» (С), який часто звучить у моїх піснях. Уся моя музика та, власне, мої пісні з альбому «Вона Любов» знаходяться всередині та йдуть від самого серця та струн моєї душі.

 

Якось дивно запитувати, але чи є серед записаних пісень особ­лива для вас? Як узагалі відбувався відбір до альбому? 

Звичайно, так! Це пісня «Вона Любов», яку я обрав для назви альбому. Написав її саме у той час, коли мені здавалося, що через пережиті розчарування в особистому житті я вже починаю втрачати надію на справжню та щиру любов у житті, тобто саме на те, що для мене є найціннішим благом і змістом усього мого життя! Можна успішно працювати, досягати великих успіхів у своїй діяльності, але якщо у серці не буде любові, то я не бачитиму у такому житті змісту та щастя. Саме в цей час я несподівано зустрів свою кохану, і це неймовірно надихнуло мене написати пісню, в якій я також побачив влучну назву всього свого музичного творіння — «Вона Любов». Мені також здається, що абсолютно всі пісні альбому особливі для мене, оскільки в них живуть мої серце та душа, мої почуття, емоції, погляди на відносини, життя та наш світ у цілому, і саме крізь почуття любові. Окрім того, саме я виступаю героєм своїх пісень. Співаю кожну пісню саме від себе. Наприклад, першу записану для альбому пісню «В тобі» я присвятив своїй коханій. Пісню «Твій сніданок» — найсмачнішому в моєму житті та найтеп­лішому для мене сніданку, який вона з любов’ю готує для нас. Це дуже надихає мене та робить кожен день світлим. Пісня «Коли я річкою плив» символізує мої мрії. Нелегкою для мене в емоційному плані є пісня «Теплом», яку я також написав після зустрічі з коханою і яка символізує для мене забуття усього «колишнього» та «минулого», яке насправді, відверто кажучи, ніколи не було моїм. «Від пісні до пісні» відображає філософію мого життя. У цій пісні я ділюся тим, чим живу.

Узагалі у цьому альбомі я намагався поєднати всі свої пісні про любов, кохання та інші почуття, які переповнювали моє серце та душу раніше і продовжують жити в мені сьогодні. Ці пісні були написані у різні життєві періоди і за різних обставин.

 

Не можу не запитати щодо роялті — отримуєте? А запрошення на концерти?

Дякую за професійне запитання, адже, захищаючи права інтелектуальної власності, я підготував так багато подібних договорів на комерційне використання найрізноманітніших об’єктів права інтелектуальної власності, за які сплачувались у подальшому роялті. Однак у свої пісні я не закладав будь­якого комерційного їх використання, нікому не передавав (і не планую) жодних авторських прав на свої пісні. Можливо, це також здаватиметься дивним, але мені не потрібні гроші в обмін на мою музику. У мене є хороша юридична робота, за результатами якої заробляю достатньо грошей. Я лише вирішив якісно записати свої пісні винятково для себе, коханої та друзів, щоб висловити свою творчість та свої почуття, а також пригадати своє давнє музичне хобі, отримати задоволення від результатів творчої роботи та стати трохи щасливішим! Навіть теоретично я не зміг би відтворити записані у студії пісні на сцені, оскільки, по­перше, я не зможу одночасно грати на декількох гітарах (ритмові та басові партії, а також гітарні рифи, які я по черзі грав у студії під час записів), а мій друг Дмитро Дубинський, який створив для пісень свої чудові партії соло­гітари, перебуває на навчанні за кордоном, і навряд зміг би зі мною виступити. Також третій музикант Костянтин Галецький, який наповнив мої пісні клавішами, ударними, перкусією, електронними та іншими музичними інструментами, працює саме у студії звукозапису і не займається концертними виступами. Тому об’єктивно мені видається дуже складним (якщо взагалі не неможливим) відтворити записані у студії пісні на концерті саме в тому завершеному вигляді, в якому вони містяться в альбомі. Крім того, у мене є улюблена юридична професія, якій я віддаю переважну більшість усього свого часу, а виступи на концертах потребують неабиякої підготовки та репетицій, тобто значного часу, якого, на жаль, ні у кого з учасників процесу запису мого альбому немає. Однак я з радістю зможу без будь­якої підготовки акустично заграти та заспівати свої пісні під гітару для друзів та колег. Також я не зможу відмовити у запрошенні «Юридичній практиці» заграти та заспівати мої пісні під гітару на творчих вечорах та інших подібних заходах. Наприклад, з вдячністю отримав подібне запрошення від Legal High School представити свої пісні на творчому вечорі «Юристи пишуть», що відбувся 10 червня цього року, і щиро погодився. Сподіваюсь, мої авторські пісні змогли музично прикрасити той чудовий літній вечір.

 

Навіть не сумнівайтесь! А взагалі записати альбом — це дорого?

Оскільки безпосередньо я самостійно займався фінансуванням запису та випуску свого альбому, то можу сказати, що це недешево. Для цього дійсно потрібно мати чималі кошти. Оскільки я самостійно написав слова та музику до всіх своїх пісень, а також переважно самостійно заграв пісні на гітарах у студії, а з партіями соло­гітари мені допоміг мій друг­музикант Дмитро Дубинський, я оплачував тільки роботу студії зі здійснення запису, зведення та аранжування пісень. Також оплатив поліграфічній компанії випуск музичних дисків з обкладинкою альбому та розміщення альбому на онлайн­майданчиках. Однак мені видається, що те величезне щастя, радість, емоції та почуття, які я пережив як творець своєї музики впродовж усього творчого процесу, коштують набагато більше, ніж я витратив на запис альбому.

 

Чи буде другий стрибок з парашутом, тобто другий альбом уже є у планах?

Якщо є велике бажання, кохання та натхнення, то все у нашому житті можливе. Думаю, що зможу продовжувати у вільний від роботи час писати пісні та займатися творчістю, щоб не втрачати себе, своєї індивідуальності та бути повністю щасливим. Мені, здається, є, про що розповісти своїм слухачам та всьому світу у нових піснях. Безумовно, я продовжу працювати над покращенням своїх вокальних навичок та здібностей і точно буду завжди залишатись відвертим, щирим та чесним у своїх піснях перед самим собою та своїми слухачами. Сподіваюсь, Дмитро Дубинський та студія звукозапису разом із Костянтином Галецьким підтримають мене у подальшій музичній творчості, а можливо, до нас приєднається і мій молодший брат­адвокат­музикант Микола Коваль, з яким ми у дитинстві разом грали на гітарах. Вірю, що у нас попереду ще багато нових красивих пісень, а може, і нових альбомів.

 

Яка реакція колег, клієнтів на ваші пісні?

Я подарував свій диск найбільш близьким мені людям, своїм батькам, рідним та друзям, а також деяким колегам та клієнтам. Моїм батькам дуже сподобався альбом, і вони його часто прослуховують вдома або в машині. Дуже приємно було отримати позитивний відгук мого брата Миколи про те, що у кожній моїй пісні особисто він побачив витонченість, так би мовити, власну родзинку. Шкода, що через надмірне завантаження роботою та брак вільного часу він не зміг разом зі мною взяти участь у студійному записі альбому. Сподіваюсь, що в майбутньому він долучиться до нашої спільної творчої роботи.

Для деяких колег та клієнтів це було справжнє відкриття, оскільки вони навіть уявити не могли, що я захоп­лююсь музикою, а тим більше, що створюю власні пісні. Наприклад, моєму другу­судді дуже сподобалось те, що я співаю українською, і він мені щиро сказав, що такі тексти до пісень може написати лише справді закохана людина. Він дуже радий за мене і мою творчість! Іншому моєму другові, який також є музикантом, найбільше сподобалась пісня «Ніч». Він сказав, що це найкраща пісня, яку він чув за останній час.

Справді, багато хто мені говорив, що періодично слухають мої пісні разом зі своїми коханими, що мені дуже і дуже приємно. Дехто з колег був приємно вражений душевністю і теплотою моїх пісень. Наш директор з маркетингу Оксана Сосіденко сказала, що вона є прихильницею моєї творчості, оскільки мої пісні знайшли відгук у її серці. Зокрема, вона часто наспівує пісню «Коли я річкою плив». Багато колег­юристів говорили і писали мені про те, що додали мій альбом у свій плейлист, що мене як творця дуже радує та надихає на нові музичні твори. Колеги та друзі говорять, що мені не потрібно зупинятися на одному альбомі, а обов’язково треба продовжувати займатися творчістю.

Звичайно, від декого я чув критичні зауваження стосовно текстів моїх пісень, мого вокалу, простоти мелодій тощо. Однак я не засмучуюсь, оскільки вбачаю в цьому поштовх до подальшого розвитку моїх навичок та самовдосконалення. За це я тільки вдячний, це рухає мене вперед! Дехто, вочевидь, зайняв нейтральну позицію, не висловивши жодних емоцій, будь­яких думок або коментарів щодо мого альбому. Сподіваюся, у них просто ще не було вільного часу прослухати альбом та висловити свої коментарі, тому чекатиму на їхні реакції та думки.

Маю надію, що мої пісні даруватимуть усім, хто їх слухає, тільки гарний настрій, щирі емоції, віру у дива, світлі почуття, справжнє тепло та любов, а також море позитиву та натхнення! Сподіваюсь, що з моїми піснями світ стає трохи теплішим, чистішим та щасливішим!

Насамкінець дякую всім, хто розділив зі мною творчий процес запису альбому «Вона Любов»: щиро вдячний Богу, долі, своїм батькам, коханій, рідним та друзям­музикантам і особливо Дмитру Дубинському за сили, підтримку та допомогу у здійсненні моєї мрії! Окремо дякую студії звукозапису NEWWAVE Sound Workshop та особисто Костянтину Галецькому за плідну творчу роботу зі мною над усіма піснями, за цікаві аранжування та наповнення клавішами, ударними, перкусією, електронними та іншими музичними інструментами, а також за якісний запис мого альбому загалом.

Від усього серця щиро бажаю всім приємного прослуховування альбому та завжди почуватися натхненними, з любов’ю у серці та в гарному настрої! Буду щиро вдячний за відгуки щодо моїх пісень та альбому в цілому.

-->