Світ: Новини звідусіль
Чатування адвоката
Адвокат з Арізони (США) Райан Патрік Кларідж проявив винахідливість для захисту своєї клієнтки у справі щодо розлучення та консультував її за допомогою чату. На перехресному допиті під час віртуального судового розгляду певний час його дії залишались непомітними. Проте суддя Сюзана Марвіль, яка була присутня в суді (інші сторони брали участь за допомогою застосунку GoToMeeting через загрозу пандемії), не мала й гадки про це, допоки власноруч не перевірила чат. Таким чином вона наказала адвокату Кларіджу припинити неправомірні дії, що шкодять справедливому правосуддю, на що він дав згоду. Однак так, ніби сказав судді, як пише про це ABA Journal, «це все одно, що похитати головою в залі суду». У результаті адвокатвинахідник отримав усунення від справи та дворічний випробувальний термін. Згодом його особистий адвокат Дональд Вілсонмолодший повідомив іншому інтернетресурсу Law.com, що Кларідж взяв на себе відповідальність і визнав, що його поведінка все ж таки була недоречною.
Судові вигоди
Велика Британія «не отримує економічної вигоди від англійського права, яку могла би мати, через відсутність послідовної стратегії» — на такі слова лорда — головного судді Яна Дункана Бенетта під час його недавнього виступу в Оксфорді посилається The Law Society Gazette.
Один із корифеїв британського правосуддя переконаний, що уряд його країни повинен «плекати» англійське право і просувати його за кордоном так само, як це робить з «іншими секторами бізнесу та галузями, які вважаються ключем до майбутнього процвітання нації». Лорд — головний суддя також закликав уряд працювати з регулюючими органами та організаціями, такими як LawTech та Legal UK, а також з Юридичною комісією, щоб переконатися, що англійське право має гарні можливості для майбутніх змін у діловій практиці. А також назвав англійське право «справжнім надбанням» економіки Великої Британії, яке «непомітно забезпечувало основу нашої економіки протягом багатьох років» і «лежить в основі непропорційно великої кількості світових контрактів та угод щодо фінансових операцій». За його словами, використання англійського права в усьому світі у комерційних угодах та спорах «надає Сполученому Королівству значну м’яку силу в його комерційних та дипломатичних відносинах з іншими країнами та має гарні можливості для встановлення світових стандартів у нових галузях комерційної діяльності». Лорд — головний суддя звернув увагу і на зростаючу конкуренцію з боку альтернативних міжнародних центрів вирішення спорів, таких як Дубай, Катар та Сінгапур. І наголосив, що англійське право, як і всі важливі активи, вимагає інвестицій для його підтримки та просування у світі.