Фотофакт: Від слів до «Дії»

У Києві відбувся «Дія. Саміт» — подія під егідою Міністерства цифрової трансформації, що стала знаковою для імплементації ідеї «держави у смартфоні», яку здійснює уряд Президента Володимира Зеленського.

Цифровий додаток «Дія» на сьогодні є одним із унікальних програмних рішень, що відкриває перед пересічним громадянином України нові перспективи. У першу чергу, щодо вирішення багатьох життєвих питань без «паперової тяганини», зайвої бюрократії та покликаний поліпшити комунікацію з державою.

Президент України Володимир Зеленський та віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсували цілий спектр можливостей додатка «Дія». Зокрема, вже сьогодні у додатку громадяни можуть самостійно змінювати дані щодо місця проживання, отримувати електронні COVID-сертифікати, а ID-паспорт уже не потребує паперових роздруківок, стала доступною опція опитування громадян. Останніх у «Дії» зареєстровано уже понад 14 млн.

Наразі поширюється доступ до цифрових сервісів для громадян старшого віку, є можливість пройти курси цифрової грамотності, запущено програму «еСмартфон», яка передбачає, що кожен громадянин старше 60 років матиме можливість отримати смартфон з вигідним тарифом.

Разом із тим формується й нове законодавче підґрунтя для підтримки розвитку «Дії».

 

8 лютого 2022 року

м. Київ, Diia Summit

-->