№1 Січень-Лютий 2022 року → У вільний час

Колонка редактора: Втручання за розкладом

Марина БАХОЛДІНА,
редакторка розділу «У вільний час»

«З восьмої до десятої ранку — под­виг, а після обіду — війна з Анг­лією» — хто дивився радянське кіно про Мюнхгаузена, сміявся, а тепер розуміє, що всі ми потрапили в реальність, коли війна за розкладом. У декого — і подвиги також.

Які почуття це викликає, ліпше запитати у психологів, вони ще й розкажуть про тих, хто роками живе на лініях розмежувань чи в інших гарячих точках. Виявляється, що людина настільки пристосовується до всього, що і в зону відчуження повертається, хоча розуміє всю небезпеку радіації.

Якщо вже поруч є слова «Мюнхгаузен» та «психологи», не уникнути згадки про «синдром Мюнхгаузена» — розладу, за якого людина симулює, значно перебільшує або штучно нагнітає в себе симптоми хвороби задля того, щоб їй робили медичне обстеження або лікування, або навіть хірургічне втручання. Ось тільки в нашій ситуації цей синдром точно не в України.

Розповідає людина просто неймовірні історії — так її друге ім’я також «Мюнхгаузен». А ще є астероїд Мюнхгаузен, його місцеположення дають щодо Юпітеру, тож нехай юпітеріанці вирішують самі, чи дивитись їм вгору.

-->